Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety
Promocje i zniżki
 

Przewozy autokarowe z Polski i do Polski

Tanie bilety autokarowe 24h
na połączenia mięczynarodowe:
wyjazdy z Polski,
przyjazdy do Polski

Nie masz czasu szukać połączeń ?
Wolisz kontakt bezpośredni ?
Zadzwoń do nas, przedstawimy Ci
ofertę na połączenia międzynarodowe.

Polska
Opis naszego kraju pod kątem turystycznym może się czasami wydawać trochę dziwny w szerszym kontekście, ale postaramy się to zrobić z perspektywy osób przebywających poza Polską i zastanawiających się nad wycieczką do naszego kraju, na przykład emigrantów, którzy wyjechali 30 lat temu i teraz mogą być zdziwieni tym, jak bardzo wszystko się tutaj zmieniło. Bilety autokarowe do Polski są bardzo tanie, więc coraz więcej osób, niekoniecznie polskiego pochodzenia, decyduje się na przyjazd tutaj. Jest to pomysł znakomity, bo chociaż Polska nie posiada plaż charakterystycznych dla Lazurowego Wybrzeża i nie ma tutaj też kurortów narciarskich znanych z Aspen, to na pewno jest tutaj cała masa piękna oraz historii, z którą warto się zapoznać. Obecna sytuacja polityczna sprawia, że podróżowanie do Polski nie jest najmniejszym problemem, a Polska połączenia autokarowe bardzo chętnie zaoferuje wszystkim, którzy będą chcieli tutaj przyjechać. Nie ma najmniejszych problemów z wizami wjazdowymi czy podobnymi rzeczami, a jeśli tylko nie dociera się tutaj od wschodu, na granicach nie będzie nawet żadnej kontroli. Społeczeństwo jest bardzo gościnne i przyjazne dla wszystkich przyjezdnych turystów.

Od morza do gór
Autokary do Polski wjeżdżają najczęściej przez miejsca raczej mało interesujące, ponieważ nie da się ukryć, że spora część kraju to raczej mało ciekawe równiny pełne łąk i lasów. Urokliwe, ale raczej pozbawione atrakcji. Nie wszystkie jednak, ponieważ nawet dzikie ostępy w Polsce potrafią być naprawdę zjawiskowe. Takich miejsc można by wymienić wiele, ale na szczególne uznanie zasługują Mazury oraz Bieszczady. Jak na warunki europejskie są to miejsca zupełnie nierealne, ponieważ pierwsze z nich to kraina tysiąca jezior, która w przeciwieństwie do swojego fińskiego odpowiednika jest bardzo daleko od bieguna, a Bieszczady to niewysokie pasmo górskie, w którym praktycznie nie widać żadnego wpływu człowieka. Zasięgu telefonów komórkowych też nie, to tak nawiasem mówiąc. Warto jest tez oczywiście dowiedzieć liczne polskie miasta. Polska przewozy autokarowe ma oczywiście tak zorganizowane, że dociera się z nimi do najważniejszych miast, więc ułatwia to zazwyczaj ich zwiedzanie. Najważniejszy jest zawsze Kraków z jego zamkiem królewskim, Wawelem, ale warto ogólnie zwiedzić całe miasto. Koniecznie trzeba też zajrzeć do nowoczesnej stolicy, górskiego Zakopanego czy często zapomnianego Wrocławia.

Izby wytrzeźwień i jazda na światłach
Wiele osób, które wybrały tanie autokary do Polski, by dzięki nim nie musieć wsiadać do samochodu po kilku głębszych, spotykają się ze zjawiskiem, które w ich krajach zazwyczaj nie występuje. Są nim izby wytrzeźwień. Jest to specjalne miejsce, gdzie trafiają ludzie pod silnym wpływem alkoholu, którzy się komuś naprzykrzali lub dokonali jakichś wykroczeń po pijanemu. Mogą tam też trafić osoby, którym po prostu urwie się film. Jeśli ktoś o tych miejscach słyszał, pewnie nasłuchał się opowieści niczym z jakiegoś filmu grozy. Prawda jest taka, że Polska tanie bilety autokarowe często łączy z biletami do hotelu o niskim standardzie, w którym jest jednak lekarz i całodobowy dozór, bo tak właśnie naprawdę wyglądają izby wytrzeźwień. Jedyny realny problem jest taki, że jest to bardzo drogi hotel i lepiej tam nie trafiać. A jeśli ktoś nie gustuje w trunkach wyskokowych i będzie jeździł po polskich drogach wypożyczonym samochodem, powinien pamiętać o obowiązku posiadania włączonych świateł mijania przez całą drogę. Jest to ważne, ponieważ za brak świateł są słone mandaty. Trzeba też wiedzieć, że koniecznie muszą to być światła mijania, a nie światła postojowe czy jakieś inne, które pojawiają się w niektórych modelach aut.

Festiwale i wielkie akcje
Kiedy ktoś zdecyduje się na połączenia autokarowe do Polski zaraz po nowym roku, czeka go ciekawa niespodzianka. Jest to bowiem czas, w którym już od ponad ćwierćwiecza działa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Polska autokary i w zasadzie wszystko inne ma w tym czasie oblepione charakterystycznymi serduszkami, które symbolizują całą akcję. Inicjatywa powstała ze względu na braki sprzętu w szpitalach, które leczyły dzieci, ale po czasie ewoluowała w wielką akcję charytatywną, która zbiera na różne cele powiązane z medycyną. W jej ramach organizowane są przede wszystkim zbiórki uliczne, ale też różnego rodzaju koncerty, festyny i aukcje. Cały kraj gra w Orkiestrze. Podobnie wygląda to na południu kraju w tym samym czasie, ale powodem do wielkiego festynu jest seria konkursów w skokach narciarskich. Apogeum szaleństwa trwało w czasie, kiedy sukcesy odnosił Adam Małysz, ale teraz też jest to coś wielkiego. W lecie z kolei duże znaczenie ma seria festiwali muzycznych. Zdecydowanie najważniejszy z nich to Przystanek Woodstock, który dla wielu osób ma znaczenie podobne do historycznego Woodstock w Stanach Zjednoczonych, ale bynajmniej nie jest to jedyny masowy festiwal w tym kraju.

Wszystko jest tanie
Obcokrajowiec, który zdecydował się na autokary do Polski, zazwyczaj zachwycony jest niskimi cenami wszystkich prawie produktów, które tutaj można dostać. Szczególnie tanie jest jedzenie w większości restauracji, nie licząc tych najbardziej wykwintnych. Za cenę obiadu w restauracji fast food można tutaj zjeść porządny, obfity obiad oraz wypić jeszcze do tego lampkę wina. Bardzo dużym zaskoczeniem są zwłaszcza ceny papierosów i alkoholu. W niektórych krajach są one po prostu szalone, ponieważ w ten sposób rządy tych państw walczą z nadmierną konsumpcją niepożądanych używek. Polska przewozy autokarowe miała organizowane często tylko po to, by przemycać ze wschodu spirytus i papierosy, więc władze przestały windować ceny i do dzisiaj opłaca się kupić sobie na zapas w Polsce karton papierosów czy sporo alkoholu. Warto podkreślać także to, że różnego rodzaju bilety wstępu są tutaj tanie. Wejście do muzeum czy do zoo na pewno nie będzie problemem i korzystanie z różnego rodzaju drobnych atrakcji nie będzie stanowiło jakiegokolwiek zagrożenia dla domowego budżetu. Nie jest oczywiście jakoś śmiesznie tanio, bo to w końcu środek Europy, ale nie trzeba się bać typowych „turystycznych” cen.

Kraina bigosu
Polacy mają dość nietypową kuchnię. Przynajmniej nietypową jak na standardy europejskie. Na północy kontynentu wielki nacisk kładzie się przede wszystkim na mięso, ale za to na mięsa raczej chude. Na południu z kolei dominują lekkie owoce morza, warzywa i makarony. Polska połączenia autokarowe potrafi czasami nawet połączyć z bigosem, czyli duszoną kapustą z mięsem i grzybami. Jest to jedzenie bardzo ciężki i trudno strawne, ale tak właśnie prezentuje się kultura polska. Co ciekawe, jest to jedzenie bardzo dobre i zawsze wszystkim smakuje, chociaż w przewodnikach kulinarnych określane jest zazwyczaj jako jedzenie „biedne”, czyli wywodzące się z prostej kuchni ludowej, nie z salonów. Kapusta ogólnie gra tutaj ogromną rolę, niekoniecznie w wersji kiszonej, i należy się spodziewać, że pojawiać się będzie wszędzie. Dla niektórych osób zaskoczeniem jest jej obecność chociażby w hamburgerach. Bilety autokarowe do Polski zabiorą nas też do miejsca, gdzie królują pierogi, dziwnie wyglądające zawijane mięso zwane „roladą”, a także masa lokalnego piwa. Z mocniejszych trunków warto spróbować zwłaszcza produkowanej na wschodzie kraju śliwowicy, czyli śliwkowej wódki, zazwyczaj o bardzo wysokiej zawartości alkoholu.

Banalny dojazd
Polska w ostatnim czasie bardzo mocno inwestuje w swoją infrastrukturę drogową i transportową. Koleje wciąż się rozwijają, jest już trochę więcej autostrad i do tego zaczął się boom na lotniska. Każde większe miasto posiada już własne lotnisko, gorzej jest z regularnością lotów międzynarodowych, więc w większości jest to martwy środek transportu. Oczywiście nadaje się świetnie do dotarcia do większych metropolii, ale te mniejsze są trudno osiągalne. Tanie bilety autokarowe do Polski to za to standard i można obecnie dojechać praktycznie wszędzie z największych miast Europy bez przesiadek. Związane jest to z tym, że Polska połączenia autokarowe organizuje w sposób bardzo elastyczny i jeśli ktoś chce wysiąść w miejscu nietypowym, zazwyczaj nie jest to problemem, jeśli tylko dane miejsce znajduje się mniej więcej na trasie przejazdu i zostanie to zgłoszone prędzej. Taka polityka sprawia, że podróżowanie autokarami po Polsce jest wyjątkowo wygodne, a jeśli dołożymy do tego jeszcze fakt, że w tym kraju przewozy autokarowe są bardzo popularne i korzysta z nich wiele osób, mamy sprawdzony, dokładnie i regularnie badany, w pełni bezpieczny środek transportu, który nawet nie jest już jakoś specjalnie wolny dzięki licznym drogom ekspresowym i autostradom.