Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Anglii

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Anglii

Anglia
Anglia jest bardzo ironicznym tematem do rozmawiania o turystyce. Tym bardziej, jeśli mielibyśmy omawiać autokary do Anglii, a będziemy o nich mówić. Najczęściej turystyka mająca związek a Anglią to turystyka zarobkowa, czyli po prostu chęć zobaczenia lepszego stanu swojego konta, a niekoniecznie odpowiedź na wołanie zabytków o uwagę. Coraz częściej jednak bliskość tego kraju, geograficzna i kulturowa sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę biegu i zwyczajnie staramy się zobaczyć, jak to centrum wielkiego imperium (do niedawna) wygląda. A jest co oglądać, ponieważ wielkie imperia są zwykle bogate i z bogactwem nierozerwalnie związane są też wielkie rzeczy. Anglia przewozy autokarowe organizuje do siebie bardzo chętnie i nawet zbudowała specjalny tunel, by nie było żadnych problemów z dostaniem się do niej, więc każdy jest mile widziany. Warto tylko pamiętać, że Wielka Brytania i Anglia to dwa różne miejsca i chociaż oczywiście Anglia jest ze wszelkich miar centrum Wielkiej Brytanii, to wielka Brytania jest znacznie szerszym pojęciem i jeśli już jesteśmy na tym temacie, powiedzmy jeszcze, że Wyspy Brytyjskie to wciąż większy twór. Warto rozpoznawać różnice między nimi, by się nie zbłaźnić.

Śmieszna czapki i wielkie zegary
W Anglii jest naprawdę sporo do zobaczenia i Anglia połączenia autokarowe organizuje w dużej mierze tak, by można było jak najwięcej zobaczyć przy jak najmniejszym wysiłku. Co bardzo istotne, sama Anglia jest raczej niewielka i w kształcie jest taka, że łatwo wszystko obskoczyć. Większość czasu zawsze spędza się w Londynie, do którego zaraz przejdziemy, ale warto jest też wspomnieć o Liverpoolu. Jest to przede wszystkim miasto Beetlesów i to właśnie na nich trzeba się skupić. Zwiedzanie warto zacząć od muzeum im poświęconego, a potem już tylko rusza się za podpowiedziami miejscowych. Po dotarciu do Londynu najważniejsze jest zazwyczaj Tower, czyli wieża mylona z Big Benem, zegarem, który się na niej znajduje. London Tower była kiedyś wiezieniem, ale już dawno zrezygnowano z trzymania tam więźniów. Obecnie liczą się już tylko „bongi”, które wyznaczają rytm życia Londyńczyków. Będąc w Anglii nie można też pominąć naturalnie pałacu Buckingham, czyli siedziby rodziny królewskiej. To przed nim prowadzona jest warta honorowa przez charakterystycznych żołnierzy w futrzanych czapach. Wbrew legendzie, nie są oni niewzruszeni i będą ostro reagować na próby nieodpowiednich zachowań ze strony niemądrych turystów. Autokary do Anglii zawsze jeżdżą w tym kierunku.

Lewa strona, właściwa „wiktoria” oraz pinta piwa
Decydując się na bilety autokarowe do Anglii zamiast jazdy własnym samochodem unikniemy konieczności jazdy po tamtejszych drogach. Jest to problem ze względu na ruch lewostronny, co jest pozostałością po średniowiecznym układzie związanym z poruszaniem się konno. W szczegóły nie warto tu wchodzić, ale trzeba wiedzieć, że nasze samochody są po prostu do tego nieprzystosowane i jeśli ktoś chciałby na dłużej zostać w Anglii, musi zaopatrzyć się w odpowiedni samochód. Taki jest wymóg prawny. Anglia tanie autokary oferuje bardzo chętnie i turystów tutaj nie brakuje. Anglicy są w stosunku do nich wyrozumiali, ale jednej rzeczy nie przepuszczą. Polski znak zwycięstwa, wiktorii, to także znak angielski. Sęk w tym, że jeśli obróci się ten znak grzbietem dłoni do drugiej osoby, jest to bardzo obraźliwe. Nie wolno czegoś takiego robić i na przykład próba zamówienia dwóch piw w ten sposób może się zakończyć nawet pobiciem. Przy tej okazji warto wspomnieć, że Anglicy piją piwo na pinty. Wbrew często spotykanej opinii, nie jest to jakiś wielki kufel, ale licząca sobie odrobinę ponad pól litra szklanka, zwykle nalewana po brzegi. Dla Polaków jest to mniej więcej standardowe piwo.

Sport niejedno ma imię
Będąc w Londynie warto jest zainteresować się przede wszystkim sportem. Anglicy to naród niesamowicie zakochany we wszelkiego rodzaju sporcie, co jednak dość rzadko przekład się na samodzielną aktywność sportową i raczej kończy się na zakładach bukmacherskich, po prostu przez Londyńczyków uwielbianych. Tanie bilety autokarowe do Anglii mogą pozwolić nam na postawienie jakichś niewielkich pieniędzy na… no właśnie. Anglia bilety autokarowe oferuje fanom chyba największej ilości sportów wszelakich. W żadnym innym kraju nie można oglądać i obstawiać tylu najróżniejszych dyscyplin sportowych. Pierwsza jest oczywiście piłka nożna, ale jest też rugby, jest popularny u nas speedway, są regularnie organizowane gonitwy końskie, specjalną pozycję ma boks, a codziennie można postawić nawet na mecze badmintona. To prawdziwe szaleństwo i gra ogromna ilość osób. Warto jest się tutaj pojawić zwłaszcza na meczu ligowym, ponieważ atmosfera na angielskich stadionach jest niesamowita. Do wyboru jest cała masa klubów z wielkimi gwiazdami w składzie, a kiedy gra reprezentacja, mecze są rozgrywane na londyńskim Wembley, prawdziwej legendzie, choć niedawno przebudowanej.

Funt nie taki straszny
Tak jak bilety autokarowe do Anglii nie są specjalnie drogie, tak i różnego rodzaju produkty pierwszej potrzeby nie są specjalnie drogie. Za sto złotych dwie osoby się spokojnie najedzą i napiją, a pieniędzy nawet jeszcze zostanie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj zwłaszcza małe knajpki porozrzucane po całym mieście. W Anglii, a szczególnie w Londynie, jedzenie na mieście jest czymś absolutnie normalnym, naturalnym i w zasadzie byłoby wręcz dziwne, gdyby ktoś nie wychodził regularnie czegoś zjeść. Dlatego oferta kulinarna jest gigantyczna, chociaż trzeba pamiętać, że może nie do końca pasować do naszych smaków, jeśli wybierzemy ofertę kuchni lokalnej. Anglicy nigdy nie byli znani z kuchni i Anglia przewozy autokarowe zawdzięcza na pewno swoim innym ważnym cechom, a nie kuchni budżetowej. Nie należy tutaj oczywiście przesadzać, bo w Anglii można normalnie i przyjemnie zjeść, ale jeśli ktoś liczy na budżetowe opiekane ośmiorniczki, które można dostać na przykład w Grecji, będzie się musiał ograniczyć raczej do innych propozycji. Bardzo pozytywną wiadomością będzie z kolei na pewno to, że tanie jest tutaj piwo, zwłaszcza piwo lane z lokalnych browarów, których marki możemy nawet nie poznać.

Ryba z frytkami
Anglia bije się zazwyczaj z Niemcami o miano najlepszej inaczej kuchni na kontynencie. Jeśli ktoś lubi sałatki i opiekanego łososia, to faktycznie nie będzie specjalnie zadowolony, ale autokary do Anglii bardzo często przywożą ludzi trochę bardziej konkretnych, którym angielska kuchnia posmakuje. Na przykład fish&chips, czyli ryba z frytkami. Jest to odpowiednik „niemiecki” kebab, czyli propozycja do podania na każdy posiłek oraz jako klasyczny fast food. Bardzo ciekawym pomysłem na dobre jedzenie jest też Yorkshire Pudding, czyli coś rodzaju zawijanych w swojego rodzaju kubeczki naleśników o grubszym cieście. Często wlewa się do nich jakiegoś gulaszu lub mięsa, chociaż takie podanie uznaje się za niezbyt wykwintne. Anglia tanie autokary najczęściej łączy jednak z klasycznym angielskim śniadaniem, na które mogą liczyć wszyscy goście. Tak zwane Full English Breakfast składa się z tostów, jajek sadzonych, fasoli podanej poniekąd po bretońsku, bekonu oraz kiełbasek, najczęściej mocno podsmażanych. Czasami jeszcze dochodzą inne propozycje. Do tego dochodzi zwykle herbata i pamiętajmy, że angielska herbata jest mocniejsza od naszej kawy i zazwyczaj podaje się ją z mlekiem.

Autokarem na wyspy
Dojazd do Anglii to dość skomplikowana w swojej prostocie sprawa. Tak dziwna sytuacja rozwinęła się po prostu dlatego, że Anglia, a Właściwie Wielka Brytania, to wyspa. Bilety autokarowe do Anglii przewidują zawsze albo jazdę tunelem pod kanałem La Manche, albo podróż promem do jednego z portów na południowym wybrzeżu. Obie te opcje są wygodne i szybkie, więc nie trzeba się niczym przejmować. Anglia przewozy autokarowe bardzo wspiera, ponieważ jest to jej główny sposób komunikowania się z nieodległą Francją i jeśli inne osoby chcą skorzystać z dokładnie tego samego sposobu podróżowania, będzie to tylko ułatwienie dla wszystkich. Mimo to, wspomnieć koniecznie trzeba o tanich liniach lotniczych, które w Anglii i w całej Wielkiej Brytanii tak naprawdę zaczynały swoją wielką karierę. Przeloty do Anglii są powszechne nawet z niewielkich polskich lotnisk i można dolecieć niemal wszędzie tam, gdzie się chce, chociaż trzeba oczywiście pamiętać o tym, że tanie linie lotnicze nie korzysta jaz najlepiej usytuowanych lotnisk. Po dotarciu nimi na wyspę trzeba zazwyczaj spędzic jeszcze przynajmniej godzinę w transporcie publicznym, by dostać się na pożądane miejsce.

Przewozy autokarowe do Anglii