Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Austrii

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Austrii

Austria
Austria jest krajem, o którym na świecie bardzo często się zapomina. Czasami nawet dochodzi do tego, że kiedy ktoś mówi o Austrii, ktoś inny go poprawi mówiąc, że nazwę tego kraju wymawia się „Australia”. Od nas na szczęście do Austrii nie jest tak daleko i nie panuje tak niesamowita ignorancja. Pozwala nam to odkrywanie tego wspaniałego miejsca i to przez cały rok, ponieważ połączenia autokarowe do Austrii zabierają nas tam 365 dni w roku. Austria przewozy autokarowe organizuje z jednej strony w zimie, ponieważ wtedy można najlepiej skorzystać z tamtejszych Alp, a z drugiej strony wita nas także w lecie. Wtedy można skupić się na pieszych wędrówkach po górach, ale lepiej jest odwiedzić najważniejsze miasta kraju, które przyciągają nas swoją majestatyczną i równocześnie przepiękną kulturą. Ciekawostką dla turystów i często powodem pierwotnego nieporozumienia jest religijność Austriaków. Przekształcane na wszystkie języki „dzień dobry” w Austrii podmieniono na „szczęść boże”, czyli na „gruss Gott”. Nie oznacza to wcale jakiegoś religijnego fanatyzmu Austriaków. Po prostu taka jest tam tradycja i nie należy jej w jakiś osób przesadnie interpretować.

Parki narodowe Austrii
Kiedy opowiada się o Austrii i miejscach, które koniecznie trzeba tam zobaczyć, zawsze pojawia się bardzo wiele informacji o Wiedniu i jego operach oraz teatrach, placach i zamkach, mostach czy kawiarniach. Te tematy były omawiane już tyle razy, że nie warto do nich wracać. Informacje na ten temat znaleźć bardzo łatwo. Autokary do Austrii znacznie rzadziej wożą jednak ludzi chcących oglądać tamtejsze parki narodowe. Za mało się o nich mówi i efektem takiego stanu rzeczy Austria tanie autokary dość rzadko oferuje właśnie z myślą o parkach narodowych. Zwiedzanie najlepiej zacząć od Parku Narodowego Jezioro Nezyderskie-Seewinkel. Jest to ewenement w tej części Europy, ponieważ park znajduje się na terenach stepowych. Samo jezioro jest zarośnięte sitowiem, a licznie żyjące w Parku ptaki korzystają z wielu solanek. W Parku Narodowym Nockberge w Karyntii znajdziemy z kolei wygładzone szczyty gór krystalicznych, w otoczeniu których jest coś w rodzaju skansenu, pamiątka wielowiekowej kultury rolniczej tych terenów. Jedyny szerzej znany park w Austrii to Park Narodowy Taurów. Rozgłos zyskał dzięki typowo alpejskim krajobrazom i wysokogórskim wycieczkom pieszym z przewodnikiem organizowanym specjalnie dla dzieci.

Kraj na nartach
U nas mówi się, że Norwegowie to naród, który całe życie spędza na nartach. Wszyscy wszędzie tam na nich biegają. Oczywiście jest to przesada i to podwójna, ponieważ wcale wszędzie na nartach nie biegają, a do tego prawdziwym narodem na nartach są Austriacy. Ze względu na ukształtowanie terenu i znacznie chłodniejszy klimat przez ostatnie kilka wieków tradycje narciarskie rozwinęły się tam do tego stopnia, że nikt nie pyta się Austriaka, czy jeździ na nartach, ale o to, jaki rodzaj jazdy jest jego ulubionym. Przewozy autokarowe do Austrii zabierają nas po prostu w miejsce, gdzie narciarstwo nie jest elementem wakacyjnej zabawy, ale po prostu czymś bardzo codziennym, normalnym, czymś jeszcze bardziej powszednim niż jogging czy spacer z psem. Austria autokary przywożące turystów chcących pojeździć na nartach traktuje bardzo poważnie, ale same narciarstwo, ze względu na jego powszechność, jest już mniej poważne. W praktyce oznacza to, że w schroniskach i w na stoku spotkać będziemy mogli ludzi z pierwszych stron gazet, ze świata polityki, sportu i kultury, przybyłych z całej Europy i nie tylko, a etykieta takiego spotkania będzie od nas wymagała zachowywania się naturalnie, tak zwyczajnie po przyjacielsku.

Mit drogiego kraju
Przewozy autokarowe do Austrii cały czas są u nas mniej popularne niż mogłyby być głównie dlatego, że non stop pokutuje u nas mit Austrii jako kraju bardzo drogiego. Austria tanie bilety autokarowe oferuje już nie od dzisiaj i ten fakt w pewnej mierze pozwala trochę zarysować ten mocno utrwalony w naszych głowach obraz, naprawdę nieprawdziwy obraz. Powstał on w wyniku przyglądania się najbardziej luksusowym kurortom narciarskim z okolic Insbrucka oraz hotelom w Wiedniu, stolicy i zarazem jedynego naprawdę dużego miasta tego niewielkiego wedle wszelkich miar kraju. Tanio jest zwłaszcza wtedy, kiedy pojedziemy gdzieś w górzyste tereny, z dala od największych ośrodków narciarskich. Pomimo zapierających dech w piersiach alpejskich widoków poczujemy się trochę tak, jak w naszym Zakopanem i ceny będą też bardzo podobne. Jeśli ktoś chce zdobyć rozeznanie odnośnie kosztów pobytu w Austrii, powinien wybrać się właśnie tam. Z przyjemnych zaskoczeń na turystę czekają ceny jedzenia, które w zwykłych, nie jakoś specjalnie wykwintnych restauracjach są jak najbardziej przystępne. Zła wiadomość przyjdzie od strony cen alkoholu i papierosów, ale do tego każdy wyjeżdżający na Zachód na pewno zdążył się już przyzwyczaić.

Naprawdę dobre jedzenie
Jednym z ważniejszych powodów, dla których Austria bilety autokarowe sprzedaje w tak dużych ilościach, na pewno jest tutejsze jedzenie. W ostatnim czasie pojawił się tutaj silny nurt wegetarianizmu i weganizmu, ponieważ tradycyjna kuchnia jest bardzo mocno oparta o ciężkie potrawy, ale nic nie zapowiada, by w austriackiej kuchni miała nastąpić jakaś wielka rewolucja. Na pewno nie zniknie Wiener Schnitzel, czyli sznycel wiedeński – panierowana w bułce tartej cielęcina, zwykle z dodatkiem sałatki ziemniaczanej i skropiona cytryną. Spokojnym można też na pewno być o tradycyjne austriackie knedle. Wegetariańska moda sprawiła tylko, że coraz częściej podawane są na słodko z nowymi smakami. Co do słodkości, autokary do Austrii na pewno można nazwać wycieczkami do Krainy Łasuchów. Piekarnie w Austrii mają bardzo specyficzna pozycję. Każda, najmniejsza wioska musi mieć swoją i oferowane są tam najróżniejsze wypieki, od ogromnej ilości rodzajów chleba i bułek po najrozmaitsze słodkie przysmaki. W miejscach, gdzie są one wyjątkowo dobre, traktuje się je jako jeden zupełnie normalny posiłek w ciągu dnia. Najczęściej zastępują one obiad, chociaż oczywiście nie codziennie.

Autokarem do Austrii
Austria jest bliżej nas, niż zdaje sobie sprawę z tego większość osób. Podróż do Wiednia z południowych krańców naszego kraju zajmuje mniej czasu, niż wyjazd do Warszawy, a autokary do Austrii jadące z Krakowa dotrą tam szybciej, niż gdyby miały jechać nad polskie morze. Ze względu właśnie na niewielką odległość Austria przewozy autokarowe z naszym krajem traktuje nawet poważniej niż połączenia lotnicze, chociaż tych w ostatnim czasie jest naprawdę wielki wysyp. W środku zimowego sezonu turystycznego można poważnie rozważyć podróż z tanimi liniami lotniczymi, ale jeśli nie spodziewamy się zapchanych czy zasypanych śniegiem dróg, transport kołowy jest znacznie ciekawszy. Tym bardziej, jeśli planujemy dojechać na miejsce oddalone od samego Wiednia, położone gdzieś górach. Austriackie drogi potrafią ciągnąć się długimi serpentynami i chociaż oczywiście autokary raczej omijają takie drogi, w pewnym stopniu są one nie do uniknięcia i po prostu trzeba nimi przejechać. Dla turysty jest to znakomita informacja, ponieważ można wtedy podziwiać przepiękne widoki austriackie. Zazwyczaj w naszej świadomości są tylko widoki wysokogórskie, ale tereny położone trochę niżej są nawet piękniejsze.