Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Hiszpanii

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Hiszpanii

Hiszpania
Autokary do Hiszpanii stają się z każdym rokiem czymś coraz bardziej popularnym. Hiszpania tanie bilety autokarowe sprzedaje w dużych ilościach od zawsze i nie można powiedzieć, by w chwili obecnej pojawiała się jakaś moda na Hiszpanię. Istnieje ona od zawsze, chociaż faktycznie w chwili obecnej mamy pewne wzmożenie ilości wyjazdów w tamtym kierunku. Nie można się temu dziwić, ponieważ Hiszpania to jeden ze zdecydowanie najbardziej interesujących krajów pod względem turystycznym na świecie i w dodatku jest to miejsce idealnie przygotowane na przyjmowanie gości pod każdym praktycznym względem. Mamy tutaj wspaniałe połączenie pięknych zabytków oraz dużo nowocześniejsze architektury, a także znakomitych cech klimatycznych, dzięki którym można wykorzystać ten kraj nie jako miejsce do oglądania czegokolwiek, ale po prostu jako opcję do wylegiwania się plaży, wygrzewania na słońcu i nie przejmowania zupełnie niczym. Byłaby to oczywiście wielka strata, ponieważ Hiszpania ma naprawdę dużo do zaoferowania, a tutejszy mieszkańcy stają na głowie, by to wszystko mogło się stać naszym udziałem, więc nie ma co czekać, tylko trzeba rzucać się w hiszpański wir.

Półwysep Iberyjski
Cały półwysep Iberyjski, na którym leży Hiszpania wraz z Portugalia, to miejsce, które było targane niezliczonymi konfliktami, ale najważniejsze z nich dla współczesnego świata miały miejsce w ostatnich latach średniowiecza, kiedy ostatecznie upadały państwa muzułmanów, a na ich miejsce pojawiały się państwa katolickie, przede wszystkim Aragonia i Kastylia. Te dwa państwa, trzon obecnej Hiszpanii, podobnie jak wcześniejsze państwa muzułmanów, nie niszczyły terenów, jakie zajmowały, dzięki czemu Hiszpania pełna jest dzisiaj zabytków kultury arabskiej. Najwięcej jest ich w Kastylii, regionie na południe od Madrytu, jak również w Andaluzji, krainie znanej z wina i śpiewu. Połączenia autokarowe do Hiszpanii organizuje się oczywiście w pierwszej kolejności ze największymi miastami i tam też warto zacząć zwiedzanie kraju. Z punktu widzenia polskiego turysty, bilety autokarowe do Hiszpanii to w pierwszej kolejności zazwyczaj bilety do Barcelony. To piękne miasto jest zabytkiem samym w sobie, ale zawsze koniecznie trzeba zobaczyć zwłaszcza katedrę Sagrada Familia będącą symbolem miasta, jak również piłkarski stadion Camp Nou, siedzibę FC Barcelony, najlepszego w ostatnich dwóch dekadach zespołu piłkarskiego świata.

Jak u siebie w domu
Hiszpania jest krajem europejskim, członkiem Unii Europejskiej, należy do porozumienia z Schengen. Taka wizytówka od razu powinna nam powiedzieć, że tanie bilety autokarowe do Hiszpanii nie zabiorą nas do strefy panowania jakiejś specjalnie obcej kultury, gdzie będziemy mieli do czynienia z dziwacznymi zwyczajami. Każdy w Hiszpanii na pewno poczuje się jak u siebie w domu, co nie oznacza oczywiście, że znajomość kilku faktów nie jest przydatna. Przede wszystkie, trzeba być przygotowanym na to, że zwłaszcza w ciepłych miesiącach, hiszpańskie miasta żyją przez całą dobę. W okolicach centrum, ale nie tylko tam, w nocy bywa po prostu głośno i trzeba mieć tego świadomość. Połączenia autokarowe do Hiszpanii organizuje się oczywiście z różnych dworców i podobnych miejsc, więc kiedy się z nich wyjeżdża, trzeba najpierw do nich dojechać. Tutaj trzeba uważać, ponieważ taksówkarze często oferują określoną stawkę z góry za dojazd, ale nie mają prawa tego robić. Powinni nas kasować na ogólnych zasadach przyjętych dla taksówek. Z kolei papierosy i wszystkie inne używki, w tym te określane przez nas jako narkotyki, są w Hiszpanii dozwolone tak długo, jak korzystamy z nich w sposób prywatny, czyli na przykład nie palimy przechadzając się po muzeum.

Byki oraz festiwale
Tanie autokary do Hiszpanii wiozą nas do kraju, w którym ważne są nie tyle jakieś skostniałe instytucje, ale raczej tradycje samych ludzi. Najbardziej znaną z nich są walki z bykami, które w swojej pierwotnej wersji polegają na walkach na arenie w taki sposób, że byk szarżuje na torreadora, a ten uchyla się korzystając ze specjalnej płachty i wyprowadza pchnięcia szpadą w byka. Przez wielu zwyczaj jest uważany za barbarzyński i zakazała go nawet Katalonia, kraj wchodzący w skład Hiszpanii. Walki byków odbywają się zazwyczaj w czasie różnego rodzaju świąt lokalnych i festiwali. W niektórych przypadkach połączone są gonitwą byków ulicami miasta, kiedy zwierzęta przebiegają zwykłymi ulicami w stronę areny. Zadaniem uczestników gonitwy jest uderzenie byka gazetą w głowę pomiędzy rogami. Dla wielu osób kończy się to zwykle tragicznie. Jeśli dla kogoś to za dużo atrakcji, to dzięki tanie autokary do Hiszpanii zwiedzamy przy okazji dużo bardziej nowoczesnych festiwali lokalnych, w czasie których ofiara padają tylko niezliczone butelki wina oraz owoce, które zazwyczaj są w centrum takich festiwali. Są to doroczne uroczystości lokalne i każde małe miasteczko taki festiwal posiada.

Sangria i inne przysmaki
Przewozy autokarowe do Hiszpanii są najbardziej obłożone w okresie letnim, co jest zrozumiałe, ale mówiąc trochę z przymrużeniem oka, nie wszyscy rozumieją, jak ciepło tu potrafi być. Hiszpanie mają na to sposób, a jest nim narodowe wino sangria. Podaje się je po rozcieńczeniu w stosunku 1:1 z sokiem pomarańczowym, świeżo wyciśniętym lub mocno schłodzonym. Taki napój jest w Hiszpanii po prostu wszechobecny i jest tani, co jest ważne, ponieważ regiony turystyczne Hiszpanii do najtańszych nie należą, a poza regionami turystycznymi są tylko metropolie, które tanie nie są nigdy i nigdzie. Trzeba tylko wiedzieć, że jest specjał przeznaczony raczej na festiwale i jego codzienne wydania nie są zwykle zbyt dobre. Tanie autokary do Hiszpanii połączone są, co dla wielu osób jest zaskoczeniem, także z bardzo szeroką ofertą serów. Hiszpania raczej nie jest znana z jakiejś wyjątkowo ciekawej czy specjalnie wyróżniającej się kuchni, ale jej sery to propozycja niezwykle interesująca. Wiele z nich jest w stanie stawać w szranki z serami francuskimi, jak na przykład Quest Manchego oraz Cabralem. Turystom warto przede wszystkim polecać świeże cytrusy rosnące tutaj wszędzie niczym nasze swojskie mirabelki. Ich smak jest zupełnie inny od tych ze sklepów.

Dojazd
Dotarcie do Hiszpanii nie jest nawet najmniejszym problemem. Granice na całej trasie są otwarte i można podróżować bez zastanawiania się, gdzie właściwie jesteśmy. Jest to prawdą w sensie dosłownym, ponieważ jeśli wjedziemy na autostradę w Polsce, zjechać z niej możemy dopiero w Hiszpanii. Jest to jednak dość długa podroż i niewiele osób decyduje się na dojeżdżanie tam własnym samochodem. Coraz częściej wykorzystywane są autokary do Hiszpanii i sama Hiszpania połączenia autokarowe traktuje coraz poważniej. Ciekawym nowym trendem są zwłaszcza wycieczki objazdowe, w czasie których podróż do Hiszpanii przeplata jest krótkimi postojami w innych miejscach Europy, bo w końcu trzeba praktycznie całą Europę pokonać, by się tam dostać, a na miejscu też zwiedza się wiele miejsc z bogatej historii tego kraju. Nie jest to oczywiście jedyny sposób dostania się do Hiszpanii. Najszybszy i najdroższy jest samolot, który na pewno jest opcją wartą rozważenia. Złym pomysłem będzie tylko pociąg, ponieważ ceny wygodnego dojazd wcale nie będą dobre, a do tego idealny, wygodny dojazd w ogóle nie jest możliwy. Zawsze po drodze będą jakieś przesiadki.