Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Irlandii

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Irlandii

Irlandia
A prawdziwa moja miłość nazywa się Irish – jak śpiewał trochę wyliniały już pieśniarz. Nie da się jednak ukryć, że Irlandia jest dla nas chyba najbardziej ukochanym miejscem na całym kontynencie, z wyjątkiem może jedyni naszego wlanego kraju. Nie powinno to dziwić, ponieważ ludzie tam mieszkający mają mentalność bardzo podobną do naszej, bardzo podobne charaktery i ogólnie dogadujemy się znakomicie. Co więcej, tanie bilety autokarowe do Irlandii dowoziły też tam ogromne ilości osób chcących zarobić na chleb i był to kraj, w którym nasi rodacy czuli się po prostu najlepiej ze wszystkich miejsc, gdzie musieli emigrować w poszukiwaniu lepszego jutra. Prosperity w Irlandii się już skończyła, ale dzięki temu przewozy autokarowe do Irlandii zaczęto proponować naszym rodakom zdecydowanie w większym zakresie oferować jako kursy turystyczne, a nie jako sposób dojazdu do pracy. Przez długi czas nie zauważaliśmy w ogóle, jak ciekawe jest to miejsce i naprawdę warto zacząć nadrabiać stracony na tym polu czas. Do zobaczenia jest długa historia sięgająca czasów, których nie obejmuje spisana historia, a także można tutaj zobaczyć wspaniałe twory natury znane z literatury mówiącej głównie o rycerskich przygodach.

Celtyckie tradycje
Najdawniejsze dzieje druidów i pogańskich cywilizacji, które istniały tutaj na długo przed chrystianizacją Irlandii, niestety nie są dzisiaj do końca znane, ponieważ katolicy nie mieli w zwyczaju pozostawiać żadnych przekazów czy historii o rzeczach, które nie pochodziły z ich nadania. Nie byli jednak w stanie zniszczyć wszystkiego. Dzięki przewozy autokarowe do Irlandii, mamy szanse zauważyc, iż Irlandia oferuje licznie z monumentami pozostawionymi tutaj przez dawne ludy. Jednym z najokazalszych z nich są kurhany Brú na Bóinne, czyli Pałac nad rzeką Boyne, czyli neolityczne komory służące po części jako grobowce, a po części jako pałace ówczesnych władców tych terenów. Czasami porównuje się je do egipskich piramid, chociaż nie są przestrzenia wydartą naturze, a celtyckim zwyczajem druidów, wpisanym w nią. Z wczesnego średniowiecza pochodzi z kolei zamek Blarney, czasami określany mianem Skały Blarney, ponieważ wznosi się na kamiennym wzgórzu i sam został wykonany z bloków skalnych. Dzisiaj to juz tylko ruina, ale idealna do zwiedzania. Autokary do Irlandii są w stanie zawieść nas do ogromnej ilości tego typu pozostałości po nieustannych wojnach klanowych na terenie tej całkiem sporej wyspy.

Wyspa wyzwań
Decydując się na tanie bilety autokarowe do Irlandii trafiamy do całkiem ciekawego miejsca. Okazuje się bowiem, że cały czas jesteśmy stawiani przed najróżniejszymi wyzwaniami. Wszyscy znamy oczywiście księgę rekordów Guinnessa, o czym jeszcze napiszemy, ale znacznie więcej przygód będziemy mieli chociażby z językiem. Podobno Irlandczycy mówią po angielsku, ale bardzo trudno jest go rozpoznać. Irlandzka wersja angielskiego brzmi dla Anglików trochę tak, jak dla nas kaszubski i zwłaszcza jeśli trafi tam jakiś obcokrajowiec, będzie miał prawdziwą przygodę w czasie pytania o drogę. A jeśli już o drogach mowa, Irlandia autokary ma bardzo szybkie, ponieważ podstawowe ograniczenie prędkości w tym kraju to 80 kilometrów na godzinę. Dla przypomnienia, w naszym kraju jest to 50 kilometrów na godzinę. Taki stan rzeczy sprawia, że wiele małych, słabo utrzymanych dróżek na terenach zalesionych lub niemal górzystych posiada ograniczenie prędkości na poziomie wyższym co najmniej dwa razy od tego, co zdrowy na umyśle człowiek mógłby na takiej drodze wykręcać. W Internecie krążą niezliczone obrazki tras wyglądających niczym odcinek wyścigu rowerów górskich, gdzie sugerowana prędkość to 80 kilometrów na godzinę.

Piwo i rugby
Irlandczycy kochają sport. Bardzo są w tym podobni do Polaków i kiedy polski piłkarski zespół narodowy grał z reprezentacją Irlandii, były to mecze wielkiej przyjaźni i Irlandczycy wykorzystali tanie autokary Irlandia w wielkich ilościach do przybywania do nas, a bilety autokarowe do Irlandii na rewanż rozchodziły się jak świeże bułeczki. Trzeba jednak pamiętać, że to wcale nie piłka nożna jest tu sportem narodowym, a rugby. Mówi się, że rugby to brutalny sport dla gentlemanów, a piłka to wyrafinowany sport dla pospólstwa. Takie postawienie sprawy pozwala trochę lepiej zrozumieć Irlandczyków i ich zapatrywanie się na świat. Tłumaczy też, dlaczego tak a nie inaczej wyglądają puby w Irlandii, które są miejscami o znacznie większym znaczeniu niż u nas. Irlandzki pub jest miejscem, gdzie przebywanie jest równoznaczne z istnieniem w ogólnie rozumianej przestrzeni towarzyskiej. Piwo, głównie Guinness leje się tu strumieniami, piosenka jest zawsze żywa, a do tego toczą się nieskończone spory o najróżniejsze rzeczy. Właśnie w takim miejscu powstała słynna księga rekordów, kiedy pewien barman miał już dość konfliktów i postanowił zacząć spisywać wszystkie osiągnięcia, w które potem nikt nie chciał wierzyć.

Znośne ceny
Dzięki temu, że Irlandia nie jest specjalnie postrzegana jako miejsce turystyczne i zazwyczaj nie można tutaj spotkać zbyt wielu osób, które byłyby na wakacjach, ceny są tutaj raczej przyzwoite. Autokary do Irlandii są oczywiście zamawiane w ramach europejskich systemów sprzedaży betów, więc pod tym względem nic nigdy nam nie groziło, ale przewozy autokarowe do Irlandii oraz wewnątrz kraju także są bardzo pozytywnie wycenione. W kwestii jedzenie nie można specjalnie narzekać, ponieważ Irlandczycy lubią zjeść poza domem i to nie tylko jakieś zakąski w pubach, ale częste wyjścia do restauracji są zupełnie normalne. Oczywiście istnieją poważne różnice w cenach pomiędzy lepszymi i gorszymi lokalami, ale ogólnie na pewno nie można narzekać. Z kolei ceny w sklepach są już zupełnie normalne i tylko konieczność wymiany waluty z naszych złotówek na euro spowoduje, że będziemy odczuwali to trochę bardziej, niż zakupy w naszych polskich sklepach, ale pomijając ten jeden szczegół życie turysty nie jest specjalnie drogie i można spokojnie oszczędzić na guinnessa. Ten niestety w pubach jest dość drogi, ale wybór piw jest tak Duzy, że wcale nie trzeba decydować się na tę konkretną markę.

Kuchnia
Jak na wyspę przystało, Irlandia dość mocno stawia na owoce morza. Bardzo popularny jest tutaj seafood chowder, czyli w pewnym sensie eintop z owoców morza. Każda restauracja ma swój przepis i warto popróbować jej w różnych regionach kraju. Narodowym trunkiem jest oczywiście guinness, ale wpływ tego piwa wykracza znacznie poza sam kontekst alkoholowy. Guinness bread to ciemny chleb z dodatkiem właśnie tego piwa, dzięki czemu staje się słodki i często jest podawany do seafood chowder. Przewozy autokarowe do Irlandii często są związane z boxty, czyli specjalnymi naleśnikami z ziemniaków, swoistymi cienkimi plackami, które są często podawane podróżnym w czasie jazdy. Traktuje się je jako fast food. Irlandia połączenia autokarowe często kończy w stolicy, w Dublinie, a tam najbardziej lubianą potrawą regionalną jest coddle, czyli gulasz z ziemniaków, kiełbas wieprzowych i boczku. Na śniadanie warto zjeść typowe śniadanie irlandzie, które zamawia się jako fry up. Jest ono podobne do śniadania brytyjskiego, ale zamiast fasoli znajdują się w nim grzyby, ziemniaki przysmażane z cebulą oraz kaszanka, bliski odpowiednik śląskiego krupnioka lub żymloka, zależnie od regionu kraju, w którym takie śniadanie zamawiamy.

Morskie autokary
Jak wszystkim wiadomo, Irlandia jest wyspą, więc podróż do niej jest utrudniona. Autokary do Irlandii nie są w stanie dojechać bezpośrednio i niestety konieczne jest zrobienie dość poważnego objazdu. Najpierw trzeba jechać aż do Francji, skąd pod kanałem przedostaniemy się do Anglii, a stamtąd najlepiej wsiąść na prom w Walii i dopłynąć do Zielonej Wyspy. Mimo takiego skomplikowania, połączenia autokarowe z Irlandią to bardzo ważny element komunikacji z tym krajem i do początku lat dziewięćdziesiątych był zdecydowanie najważniejszym kanałem. Cały czas pozostaje kanałem najszerszym i najczęściej wykorzystywanym, ale w wielu wypadkach wygodniejsze są obecnie tanie linie lotnicze. Czasami też wykorzystuje się tak zwany transport intermodalny. Oznacza to, że najpierw jedzie się autokarem do Anglii lub przynajmniej do Francji i stamtąd wylatuje się samolotem bezpośrednio do Irlandii. Jest to sposób na połączenie możliwie niskiego kosztu całej wyprawy z niedługim czasem przejazdu. Można też oczywiście udać się na lot prosto z naszego kraju, ale najtańsze połączenia nie są z wielu powodów zbyt wygodne, a te droższe to już jest problem wyższej ceny znoszący korzyść w postaci ekonomicznego latania.