Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Niemiec

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Niemiec

Niemcy, europejskie Stany Zjednoczone
Niemcy, europejska gospodarka numer jeden, polityczny lew salonowy, drugi na świecie (zaraz po USA) cel migracji ludności. Takie porównania pozwalają tylko potwierdzić tezę postawioną w tytule artykuły. Niemcy mają podobny bardzo podobny ustrój polityczny, jak Amerykanie mają swoją specyficzną mentalność, która w ich przypadku objawia się niesamowitą pracowitościa i skrupulatnością, pozwala ona im się podnieść z największych klęsk i wrócić mocniejszym niż kiedykolwiek. Dlatego mimo pozornej różnic nie można odmówić im podobieństw. Pochylmy się bliżej nad krajem Naszych sąsiadów i poznajmy powody dla których warto odpowiedzić ten kraj.

Aktualna sytuacja Niemiec
Dzisiejsza pozycja Niemiec jest wynikową wielu wydarzeń w historii świata i europy. Niektóre pozostają chlubą i dumą Niemców po dzień dzisiejszy, inne zaś lepiej przemilczeć.

Dziś Niemcy borykają się z róznymi problemami – nowym, czyli tłumnej migracji do Niemiec, oraz znanym od dawna, czyli intergracji wewnętrznej. Ciągle muszą integrować niemiecką społeczność i zatrzeć różnice gospodarcze, które powstały między wschodem, a zachodem. Niemieccy obywatele mieszkający na Wschodzie byli przez lata odcięci od zmian zachodzących w zachodniej częsci Europy, dlatego nierzadko dochodzi do napięć między mieszkańcami Wschodu i Zachodu - ci pierwsi mają poczucie bycia gorszymi, czują się społecznie ułomni, gdyż wychowani zostali w zupełnie innych realiach.

Podział na wschód i zachód powinien zatrzeć się wraz z wyrównywaniem poziomu gospodarczego i całkowitym upodobnieniem stylów życia obywateli, jednak jeszcze minie wiele lat nim ten proces zostanie zakończony.

Dlaczego warto jechać do Niemiec?
Pierwszą istotną rzeczą jest niezwykła różnorodność terenowa. Północna część Niemiec położona jest nad morzem, a na większej jej części rozciąga się teren nizinny. Jednak już zbliżając się do środkowo-północnej części kraju mamy do czynienia z pierwszymi pofałdowaniami, które wraz z podróżowaniem ku połoduniu regularnie się zwiększają. Na południowym krańcu zaś osiągają już one rozmiar malowniczych szczytów w postaci Alp Bawarsko-Tyrolskich.
W Niemczech możemy zobaczyć fantastyczny przekrój architektoniczy,połaczenie klasyki z nowoczesnością. Niemcy pełne są pięknych zabytki z czasów barkowych, takie jak kościół Teatynów w Moachium, a jednocześnie wyzaczają trendy w nowoczesnej architekturze dzięki takim konstrukcją jak Stadion Alianz Arena również w Monachium.

Użyteczne informacje w podróży do Niemiec Podróżując do Niemiec wystarczy mieć ze sobą tylko dowód osobisty, gdyż dzięki otwarciu granic w strefie Schengen ruch między Polską, a Niemcami jest swobodny.
Walutą która obowiązuje na terenie Niemiec jest euro, a językiem urzędowym jest niemiecki. Stefa czasowa dla Niemiec to UTC +1 – zima i UTC +2 – lato. Ceny na więkoszość artykułów jest tak sama jak w Polsce z niewielkimi wyjątkami.
Podróż autokarowa jest możliwa ze wsyztskich aktualnych i byłych miast wojewódzkich Naszego kraju i podobnie sprawa się ma z miastami docelowymi w Niemczech. Polscy przewoźnicy bardzo mocno inwestują w co raz większą liczbę połączeń między Polską, a Niemcami zważywszy na to jak wielu Polaków pracuje u Naszych zachodnich sąsiadów. Stąd też podróżujący ma duży wybór przewoźników w zależności od trasy oraz bagażu, który może zabrać ze sobą. Samotna podróż bez opiekuna jest możlwia po ukończeniu 12 roku życia.

Miejsca, które musisz zobaczyć
Wyspa Muzeów w Berlinie – jest położna w centrum Berlina na rzece Sprewie. To jeden z najwwiększych zespołów muzealnych na świecie, obejmującym: obejmujący 5 muzeów. Jezioro Bodeńskie- leżące na terenie trzech krajów, trzecie co do wielkości jezioro w Europie. Majestatycznie położne, zanjduje się u podnóży Alp. Zamek w Heidelbergu- znakomity przykład budowy w barokowo-gotyckim stylu, można znlaźć tam Muzeum Aptekartswa oraz największą butelkę wina na świecie. Port morski w Hamburgu- największa tego typu konstrukcja w Niemczech Mur Berliński- pomnik historii i symbol zmian, które zaszły w całej Europie po jego zburzeniu, które jest najważniejszym wydarzeniem w historii nowoczesnej Europy.