Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Niemiec

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Niemiec

Niemcy - Ogólne informacje
Niemcy są wysoko rozwiniętym państwem federacyjnym położonym w środkowej i zachodniej Europie. Z tego tytułu bardzo popularna jest emigracja to tego bogatego kraju, w której wydatnie pomagają tanie bilety autokarowe do Niemiec. Niemcy składają się z 16 landów, czyli krajów związkowych. Stolica tego państwa to Berlin, który jednocześnie jest największym niemieckim miastem. Niemcy to najbardziej zaludniony kraj Unii Europejskiej, liczba mieszkańców wynosi ponad 80 milionów. Należą do założycieli Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, która przekształciła się później w UE. Pod względem gospodarczym jest to państwo wiodące w Europie. Graniczy między innymi z Danią, Polską, Czechami, Austrią oraz Belgią. Zajmuje drugą pozycją wśród najbardziej popularnych kierunków migracyjnych. Niemcy rozciągają się od Alp, aż po brzegi Morza Północnego oraz Morza Bałtyckiego. W przeważającej części panuje tu klimat umiarkowany ciepły, dominują tu zatem wilgotne wiatry zachodnie. Turyści zjeżdżają się tu zwłaszcza na popularne wydarzenia kulturalne, korzystają wtedy przeważnie z tanie połączenia autokarowe do Niemiec.

Zabytki i ciekawe miejsca
Najwięcej zabytków w Niemczech odnajdziemy w stolicy. Na mapie zwiedzania na pewno powinna się znaleźć Wyspa Muzeów, czyli największy zespół muzealny w całej Europie, który istnieje już od 1823 roku. W jego zbiorach znajdziemy m.in. Ołtarz Pergamoński oraz popiersie Nefretete. Warto tu przyjechać zwłaszcza w czasie wystaw organizowanych podczas otwartej Nocy Muzeów. Ciekawym punktem będzie także z pewnością gmach parlamentu pokryty szklaną kopułą, a także Urząd Kanclerski. Cały kompleks przecina malownicza rzeka. Od lat najlepszym sposobem podróżowania za zachodnią granicę są tanie autokary do Niemiec. Nieopodal znajduje się słynna Brama Brandenburska. Kolejne miasto, które należy odwiedzić to Bawaria. Mieści się tu pełno klasycznych pałaców oraz barokowych kościołów. Turystów przyciąga tu głównie zamek Neuschwanstein oraz kościoł Wieskirche, oba zabytki znajdują się na liście UNESCO. Ciekawym miejscem jest również port w Hamburgu, jaki posiada specyficzny klimat. Nie możemy pominąć oczywiście Monachium, gdzie organizowane są najgłośniejsze światowe imprezy. Do każdego z tych miast dostaniemy się z pomocą tanich bilety autokarowe do Niemiec.

Kultura i sport
Niemcy słyną wręcz z ogromnej ilości wydarzeń kulturalnych. Praktycznie w każdym mieście organizowane są imprezy, które przyciągają turystów z całego świata. W marcu zaczyna się na przykład Hamburg Dom, czyli oficjalnie otwarcie wesołego miasteczka, jednego z największych w Europie. Jest to wspaniała okazja żeby skorzystać z ogromnych rollercoasterów. Dotrzeć tam pomogą tanie połączenia autokarowe do Niemiec. Na wielką skalę organizuje się także Festiwal Filmowy w Dreźnie, który zaczyna się w połowie kwietnia. Udział biorą w nich zagraniczni twórcy oraz lokalni reżyserzy. Najbardziej głośnym wydarzeniem w Niemczech rozpoznawalnym na świecie jest Oktoberfest, jaki bywa uważany za najpiękniejsze święto Europy. Cała impreza trwa trzy tygodnie, dzięki czemu łącznie obejmuje trzy tygodnie. Co rok na to święto piwa przybywa ponad 6 milionów gości. Większość z nich korzysta z tanich biletów autokarowych Niemcy. Jak sama nazwa wskazuje impreza odbywa się w październiku i jest rodzajem festynu ludowego, gdzie celebruje się najbardziej charakterystyczny trunek dla tego kraju czyli piwo.

Najlepszy środek transportu
Do Niemiec dostać możemy się w różnoraki sposób. Mnóstwo osób decyduje się na podróż własnym autem, gdyż niemieckie drogi należą do najlepszych w Europie, zwłaszcza że skorzystać możemy z autostrad. Nie zawsze będzie to jednak dobre rozwiązanie pod względem cenowym. Jeżeli dobrze poszukamy i wybierzemy tanie połączenia autokarowe Niemcy cena może okazać się naprawdę atrakcyjna. Z Warszawy dolecimy między innymi do Monachium, Berlina, Hamburgu oraz Kolonii. W grę wchodzą również inne, mniejsze miejscowości. Cena takiego biletu może spać nawet poniżej 100 złotych pod warunkiem, że znajdziemy tanie autokary do Niemiec, co nie powinno być trudne zważywszy na mnogość ofert w Internecie. Czas takiej podróży skróci się nam wtedy półtorej godziny, bez sensu jest zatem jazda samochodem trwająca minimum kilkanaście godzin.

Przewozy autokarowe do Niemiec