Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Norwegi

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Norwegi

Norwegia
Chociaż Norwegia jest położona stosunkowo blisko naszego kraju i w zasadzie nie ogranicza nam możliwości przybywania do siebie – wręcz przeciwnie, zaprasza nas do siebie – to od kiedy tylko możemy bez problemu podróżować po Europie, wybieramy zazwyczaj kierunki południowe. Norwegia jest położona dość daleko na północ i jakoś rzadko nam było po drodze, chociaż oczywiście Norwegia tanie bilety autokarowe ma non stop przygotowane i wystarczy tylko decyzja, by się tam wybrać. A naprawdę warto to zrobić, ponieważ trafimy do miejsca bardzo gościnnego, dostatniego i w dużej mierze beztroskiego, chociaż równocześnie pełnego raczej zdystansowanych ludzi. W kraju, gdzie gęstość zaludnienia jest niezwykle mała i nieraz ludzie nie mają żadnych sąsiadów w zasięgu wzroku, nie powinno to dziwić. Autokary do Norwegii bardzo dobrze nam to zaprezentują. Podróżując za ich pomocą bardzo często widzi się ogromne połacie terenów, które są całkowicie puste i gdyby nie droga, trudno by było powiedzieć, że coś realnie się dzieje i istnieje jakaś cywilizacja. Po dojechaniu do większego miasta nasza optyka oczywiście zmienia się diametralnie, ale poza nimi odczucie pustki bywa dojmujące.

Natura i natura w kontakcie z człowiekiem
Jeśli już ktoś w Polsce decyduje się na tanie autokary do Norwegii, decyzja najczęściej zapada w związku z tamtejszymi fiordami. Niemal cała zachodnia część tego kraju posiada bardzo nietypowe jak na europejskie warunki wybrzeże typu fiordowego. Charakteryzuje się ono tym, że z gór i terenów wyżynnych w stronę Morza Północnego spływają większe i mniejsze rzeki, które tworzą specyficzne delty. Nie rozlewają się one, ale w pewnym sensie to morze wcina się w ląd sięgając coraz głębiej po wpuszczające słodką wodę rzeki. Takie ujścia otoczone są bardo wysokimi skałami. W Norwegii jest kilka obszarów, gdzie fiordy są wyjątkowo mocno zaznaczone, ale najciekawszym z nich są Fiordy Zachodnie ciągnące się od Stavanger do Molde. W miejscach, gdzie istnieje więcej płaskich terenów i pojawiają się prawie typowe plaże, zawsze dominowało rybołówstwo, podstawa gospodarki Norwegii od czasu odkrycia tutaj złóż ropy i gazu. Norwegia połączenia autokarowe oferuje z charakterystycznymi la swojego kraju małymi wioskami rybackimi budowanymi często paradoksalnie przez osiedlających się tutaj Holendrów. Wprawne oko zauważy podobieństwo architektoniczne z Holandią wykazywane przez nadbrzeżne konstrukcje.

Zima na drodze i w sercach
Norwegowie to ludzie ogólnie bardzo mocno zdystansowani wobec siebie nawzajem i wobec przyjezdnych. Oczywiście istnieje tutaj tradycja gościnności, bo jeśli ktoś się przedzierał przez śniegi i trafiał do jedynej chaty w promieniu wielu kilometrów, musiał być ugoszczony, bo inaczej byłoby po nim. Tym niemniej, wszystkie autokary do Norwegii muszą mieć specjalne łańcuchy na koła i tego samego wymaga się też od innych pojazdów. Warto nawet przećwiczyć zakładanie takich łańcuchów, bo w Norwegii oczekuje się, że dla każdego kierowcy jest to w pełni naturalne i oczywiste. Nikt nawet nie wpadnie na to, że możemy mieć jakieś problemy z radzeniem sobie ze śniegiem, tym bardziej w rejonach turystycznych z lodowcami, gdzie śnieg może padać cały rok. Warto też pamiętać o tym, że Norwegia bilety autokarowe sprzedaje do miejsca, gdzie publiczne okazywanie uczuć jest raczej nie na miejscu i jeszcze nie jest to wielki problem, kiedy robi to mąż z żoną, ale kiedy ojciec całuje dziecko, chociażby roczne, Norwegowie mogą to uznać za przejaw zachowań pedofilskich. W ogóle dzieci w Norwegii są pod szczególną opieką i rezydent nie wysyłający dziecka na zajęcia dodatkowe typu lekcje gry na skrzypcach może być uznany za rodzica zaniedbującego dzieci.

Narty
Decydując się na tanie autokary do Norwegii, warto dowiedzieć się czegoś o biegach narciarskich. Kraj ten jest prawdziwą potęgą olimpijską w sportach zimowych i chociaż po prawdzie jest to spowodowane głównie faktem, że wieloma z norweskich dyscyplin sportowych mało kto się interesuje, to przeciętni Norwegowie traktują je śmiertelnie poważnie. Zobaczyć to można w czasie zawodów narciarskich w znajdującym się pod Oslo Holmenkollen, ośrodku narciarskim znanym u nas głównie z mamuciej skoczni narciarskiej. W miejscu tym w zimie odbywa się jednak cała seria zawodów w różnych sportach i warto razem z norweskimi przyjaciółmi lub po prostu z wycieczką się tam wybrać. Atmosfera jak w Zakopanem w czasie najlepszych lat Małysza. Co ważne, Norwegia autokary oferuje razem z możliwością dołączenia do tego całego szaleństwa. Tak jak w Holandii wymaga się od nas podróżowania na rowerach, tak tutaj wszyscy oczekują, że narty biegowe nie będą dla nas niczym dziwnym. Oczywiście nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale jeśli zatrzymamy się u Norwegów i powiedzą nam oni, że wybierają się do sąsiadów w odwiedziny, nie zdziwmy się, jeśli pójdą do garażu, założą narty biegowe i jedna parę zaproponują nam.

Horror dla portfela
Nie da się ukryć, że Norwegia to zdecydowanie najdroższy kraj europejski. Pomijając może jedynie państwa-miasta typu Luxemburga i Monaco. Bilety autokarowe do Norwegii drogie nie są i ogólnie połączenia autokarowe Norwegia ma stosunkowo tanie, ponieważ jest ona po prostu elementem kontynentalnych systemów transportowych. Kiedy jednak już dojedziemy na miejsce, robi się nieprzyjemnie i to bardzo. Związane jest to przede wszystkim z filozofia, jaka tutaj panuje. Norwedzy mają wydajne państwo, więc powierzanie mu wielu różnych spraw to dla nich podejście jak najbardziej rozsądne. Wiąże się one oczywiście z różnymi kosztami, przez co godzą się oni w naturalny sposób na wysokie opodatkowanie bardzo wielu różnych rzeczy. Te pieniądze do nich potem wracają, ale do turystów już niestety nie. Na szczęście jednak to nie jedzenie czy noclegi są najwyżej opodatkowane, ale na przykład samochody. Dzięki temu chociaż obiad w restauracji będzie nas naprawdę sporo kosztował, bilety gdziekolwiek będą poważnym wydatkiem, a nocleg nawet w przeciętnych warunkach mocno wydrenuje nam kieszeń, to na pewno nie będziemy musieli zastawić domu, by wybrać się tutaj na tydzień.

Jemy to, co tu urośnie
Norweska kuchnia nie różni się specjalnie od propozycji oferowanych w innych krajach skandynawskich. Niestety, jest trochę uboższa, ponieważ Norwegowie mają najmniej sprzyjający klimat dla rolnictwa i hodowli zwierząt. Autokary do Norwegii zabierają nas do miejsca, gdzie ludzie jedzą właściwie po prostu to, co może tutaj wyrosnąć i nie wybrzydzają zanadto. Dlatego poniekąd za narodową potrawę uchodzi tutaj danie fiskeboller, czyli kulki rybne z bardzo różnych gatunków ryb, które podawane są zazwyczaj z ziemniakami w różnej formie i z najpopularniejszym tutaj warzywem, marchewką, najczęściej tartą. Co ciekawe, każdy region Norwegii ma swoje sposoby na przygotowywanie tych kulek rybnych oraz główne gatunki ryb, z których są one robione. Potężne znaczenie ma także ryba suszona oraz inne suszone mięsa. Norwegia połączenia autokarowe ma tak zorganizowane, że kiedy jedziemy przy wybrzeżu, będziemy widzieć i czuć ogromne ilości ryb suszących się niczym pranie na sznurkach przed przepięknymi chatkami rybackimi. Z tak ususzonych ryb, jak również z uwędzonego mięsa, najczęściej wieprzowego, przygotowuje się następnie różnego rodzaju gulasze i zupy. Najlepiej zawsze prosić o miejscowe specjały.

Daleka droga do domu
Norwegia znana jest z tego, że wszędzie wszystko jest tutaj daleko. Kraj jest dość spory, chociaż oczywiście nie aż tak duży, jak wynika to z naszych map stosujących trochę niefortunne odwzorowanie powierzchni, ale i tak mamy do czynienia z wielkimi przestrzeniami. Połączenia autokarowe do Norwegii to dodatkowy problem z tego względu, że po drodze mamy morza, cieśniny i po prostu dużo wody. Norwegia autokary do naszego kraju puszcza albo przez Danię i Niemcy, albo przez Szwecję, przy czym najpierw trzeba tam dopłynąć promem. Może się wydawać, że to dość długa i mozolna droga, ale prawda jest taka, że nie ma za bardzo lepszej alternatywy i też do końca nie jest tak strasznie. Najlepszą alternatywą jest oczywiście samolot, ale te do samego Oslo są bardzo drogie. Tanie linie lotnicze latające do Oslo to prawdziwa ciekawostka, bo tak naprawdę latają do Szwecji i dopiero potem trzeba dojechać na trasie liczącej około 100 kilometrów do miasta. Wychodzi dość drogo i wcale nie jest też specjalnie wygodnie, więc trzeba to brać po uwagę narzekając na długi czas podróży autokarem.