Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Rosji

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Rosji

Rosja
Ach, Rosja... Kraj niesamowitych kontrastów i wbrew pierwszemu wrażeniu, jakie można odnieść, kompletnie różny od naszego. Polska, mimo wszystko, jest krajem Zachodu i głęboka rusyfikacja jest widoczna tylko w jej wschodnich częściach. Tutaj to, co często uznajemy za patologię, na przykład łapówki czy równi i równiejsi wobec prawa, to absolutna normalność. I to nie normalność tym sensie, że już się nikt nie dziwi, ale w tym sensie, że tak ma być. Pomijając wszystkie tego typu kwestie, autokary do Rosji mogą nas zabrać w naprawdę ciekawe miejsce, które nie dość, że jest pełne przepięknych obiektów, to po prostu jest też gigantyczne. Rosja to największy kraj świata i kiedy Rosja przewozy autokarowe organizuje do dalej położonych części na wschodzie, za Uralem, są to naprawdę wielkie ekspedycje, przy których jeżdżenie po europie to po prostu dziecinne igraszki. Ludzie z reguły są tutaj bardzo przyjaźni i nie przejmują się specjalnie takimi sprawami, jak prywatność czy przestrzeń osobista. Można się z kimś zaprzyjaźnić w parę sekund, ale równie łatwo można zdobyć wroga. Do pobytu tutaj trzeba się trochę przyzwyczaić, ale krótki wyjazd wakacyjny to niezwykle ekscytująca przygoda.

Moskwa i Petersburg
Przewozy autokarowe do Rosji można wykorzystać do zwiedzania tego kraju na dwa sposoby. Niektórzy zapuszczają się w odlegle zakamarki Syberii lub ruszają na Kaukaz, ale tych ludzi zostawimy w spokoju. To odważni pasjonaci. Większość z nas zdecyduje się na drugi sposób odwiedzania Rosji, czyli na zwiedzanie Moskwy i Petersburga. Rosja połączenia autokarowe organizuje do tych dwóch miast niesamowicie liczne, czego nie można niestety powiedzieć o innych kierunkach. Te dwie metropolie gromadzą najważniejsze elementy, jakie należy w Rosji zobaczyć. W Moskwie jest to przede wszystkim Kreml, czyli kompleks świątynno-pałacowy, który kiedyś pełnił istotną rolę obronną. Kreml pojawiał się we wszystkich ważniejszych miastach, ale ten w Moskwie jest zdecydowanie najlepiej zachowany i do tego jest wykorzystywany jako siedziba władz państwowych. Petersburg, Wenecja północy, to z kolei miasto, które miało być dowodem na przynależność Rosji do świata Zachodu. Oczywiście Rosja nie jest częścią Zachodu, ale trzeba architektom miasta przyznać, że stworzyli prawdziwą perłę, której klejnotem koronnym jest Ermitaż, największe w Rosji i drugie po paryskim Luwrze muzeum na świecie z unikatową kolekcją rosyjskiej sztuki i nie tylko.

Korupcja niejedno ma imię
Rosja pretenduje do miana państwa Zachodu, ale azjatycka dusza ma się tutaj znakomicie. Mówi się nawet, że jak poskrobie się trochę Rosjanina po powierzchni, to zaraz pod cienka warstwą pojawi się, w zależności od wersji powiedzonka, albo Tatar, albo Mongoł. Rosjanie posiadają wschodnią duszę i tanie autokary do Rosji pozwalają nam się o tym przekonać. Czy w sensie negatywnym? Raczej nie, bo wszystkie śmieszne filmiki, z których śmiejemy się w Internecie, w Rosji są codziennością. W oczy bardzo mocno rzuca się też potężne rozwarstwienie społeczne. Naprzeciwko siebie stoją szklane wieżowce i rudery, obok siebie parkują dwudziestoletnie łady i najnowsze ferrari, duże miasta potrafią opływać w bogactwa, a na prowincji czas zatrzymał się nawet nie w czasach ZSRR, ale jeszcze pamięta cara Mikołaja. Trzeba koniecznie przygotować się na łapówki. Są one tutaj traktowane jako niemal podatki. Rosja przewozy autokarowe posiada bardzo korzystne z tego powodu, że jeśli podróżuje się po niej prywatnym samochodem, prawdopodobnie zostanie się zatrzymanym do kontroli, która nie będzie się chciała skończyć do momentu, kiedy milicjant nie zostanie odpowiednio wynagrodzony za swoją fatygę.

Sztuka wysoka
Decydując się na autokary do Rosji warto jest zastanowić się bardzo mocno nad skorzystaniem z kultury wysokiej tego kraju. Mało kto wybiera się do teatru będąc poza granicami swojego kraju, bo po prostu niewiele ze sztuki zrozumie, ale są od tego poważne wyjątki. Najważniejszym z nich jest opera we Włoszech, ale Rosja wcale pod tym względem nie jest gorsza. Tutaj jednak od opery znacznie bardziej interesujące będą przedstawienia baletowe oraz koncerty muzyki klasycznej, w tym zwłaszcza orkiestr wojskowych, które w tym kraju cieszą się gigantycznym prestiżem. Nie jest on bynajmniej spowodowany tylko faktem posiadania mundurów przez muzyków. Będą to jedna z najlepszych orkiestr, jakich kiedykolwiek przyjdzie nam posłuchać. Co więcej, Rosja tanie bilety autokarowe może wykorzystać także do dostarczenia nas w miejsca trochę oddalone od największych ośrodków życia tego kraju. Wtedy możemy spotkać się z tradycją podobną do naszych kół gospodyń wiejskich. W Rosji bardzo poważnie traktuje się muzykę folkową i zespoły składające się ze śpiewających babusiek dają tutaj najnormalniejsze w świecie koncerty. Jest to naprawdę coś niezwykłego i warto to zobaczyć.

Tanie jedzenie
Od momentu ataku Rosji na Ukrainę, wartość waluty tego kraju spadała na łeb na szyję. W pewnym momencie, kiedy konflikt został zamrożony, nastąpiło pewne odbicie, ale cały czas przeliczanie poważnych walut na ruble kończy się uzyskaniem naprawdę znakomitych cen, dzięki czemu nie tylko bilety autokarowe do Rosji są bardzo tanie, przynajmniej jak na pokonywane odległości, ale także można tutaj spokojnie przetrwać za niewielkie pieniądze. Nie dotyczy to oczywiście centrów metropolii, gdzie mamy ceny europejskie, nie raz wyrażone w euro lub dolarach. Poza jednak najdroższymi miejscami wszędzie jest bardzo przystępnie. Rosja autokary zaoferuje nam razem z szeroką kartą dań. Warto zwłaszcza spróbować kawioru z bieługi, który w innych częściach świata bywa zabójczo drogi, a w Rosji jest całkiem przystępny. Oprócz tego ciekawym pomysłem są pelmeni, czyli małe pierożki z mięsem, które macza się w różnych sosach. Często można też zauważyć duże podobieństwo z kuchnią polską. Rosjanie jedzą swoja wersje gołąbków, w których jest bardzo mało mięsa, jak również bardzo lubią bliny. Te ostatnie są dokładnie takie same, jak bliny z naszej ściany wschodniej.

Transport
Poruszanie się po Rosji to nie jest łatwa sprawa. Rosja przewozy autokarowe organizuje głównie w swojej zachodniej, europejskiej części. W praktyce zdecydowana większość turystów ograniczy swój pobyt właśnie tylko do tej części tego wielkiego kraju i wtedy jeszcze to jakoś będzie wyglądało. Alternatywą są oczywiście pociągi oraz samoloty, ale obie te wersje są sensowne tak naprawdę tylko wtedy, kiedy będziemy podróżowali do określonego miejsca i nie będziemy jeździć po kraju. Połączenia autokarowe do Rosji są zdecydowanie bardziej elastyczne i jeśli jedziemy bez jakiejś zorganizowanej wycieczki przez biuro podróży, to właśnie one, mimo niestety długich czasów przejazdu spowodowanych wielkimi odległościami, będą opcją optymalną. Trzeba też pamiętać o wszystkich obowiązkach wizowych. Jak każdy kraj autorytarny, Rosja dość mocno odcina się od świata i w czasach, kiedy cywilizowane części świata znoszą granice, tutaj cały czas musimy być przygotowani na nieustające sprawdzanie ważności naszej wizy i kłopoty z jej wydaniem, jeśli nie korzystamy z kilku polecanych kanałów jej zdobycia.