Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski na Słowację

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary na Słowację

Słowacja - ciekawy kraj naszych sąsiadów
Słowacja to państwo graniczące z Polską, które zdobyło niepodległość po rozpadzie Czechosłowacji 1 stycznia 1993 roku. Kraj ten jest 6,3 razy mniejszy od Polski. Z czym kojarzy się nam Słowacja? Przede wszystkim z Bratysławą, z Tatrami, basenami termalnymi, a także z piwem - Złotym Bażantem. Jest to jednak kraj o ciekawej i bogatej kulturze i historii, którą warto poznać decydują się na bilety autokarowe do Słowacji. Słowak, Stefan Banie, wynalazł spadochron, to tutaj znajduje się najdłuższa w Europie sieć oznaczonych tras turystycznych dla pieszych, to w końcu tutaj odbywa się drugi z najstarszych maratonów na świecie. Ale to nie wszystko. Na Słowacji znajduje się największe ZOO w Europie Środkowej, a także jeden z nielicznych gejzerów, który tryska wodą na 20 metrów. Słowacja nie została mocno dotnie ta podczas II wojny światowej, dlatego kupując tanie bilety autokarowe do Słowacji możemy być pewni, że zobaczymy wiele starych i pięknych zabytków.

Miejsca, które musisz zobaczyć!
Słowacja posada kilka ważnych miast, w których można naprawdę wiele zwiedzić! Przede wszystkim jest to Bratysława - stolica kraju. Można podziwiać tutaj Stary Ratusz, Katedrę św. Marcina czy znane Muzeum Winiarstwa. W Koszycach znajduje się centrum kulturalne kraju - to tu znajdują się filharmonie, teatry, a także muzea: lotnictwa, techniki, rzeźb, a także galerie - warto zwiedzić te miejsca, wykorzystując do tego połączenia autokarowe do Słowacji. W Koszycach znajduje się również wielka synagoga, a także Katedra św. Elżbiety. W Preszowie, a więc trzecim, co do wielkości mieście Słowacji, zwiedzić można Kościół św. Mikołaja, Pałac Rakoczego, prawosławną cerkiew i wiele katedr grekokatolickich. Słowacja to prawdziwy raj dla każdego, kto lubi historię, a zwiedzanie zamków jest jego pasją - na terenie kraju znajduje się aż 228 takich obiektów. Jednymi z najciekawszych są Zamek Bratysławski, Slanecky Hrad, Beckom czy też Bojnicky Zamok. Tanie bilety autokarowe na Słowację z pewnością pozwolą Ci zwiedzić wiele interesujących, nie tylko pod względem historycznym, miejsc.

Ludzie i kultura
Słowacja to przede wszystkim folklor, który jest tutaj naprawdę bardzo żywy. Osoby decydujące się na przewozy autokarowe na Słowację, z pewnością zauważą, jak wiele osób ceni tutaj swoją kulturę. Znane przysłowie słowackie mówi - „Kde Słovák tam zpiev” czyli „Gdzie Słowak - tam śpiew”, co wiele mówi o ludziach zamieszkujących ten teren. Przetrwały tutaj tradycje związane ze śpiewaniem starych piosenek pasterskich, do których przygrywały zazwyczaj dwa instrumenty: cymbały oraz fujary. Bardzo często turyści z Polski decydują się na przewozy autokarowe do Słowacji po to, aby wziąć udział w świętach i wydarzeniach. Można zaliczyć do nich Festival paličkovanej čipky czyli festiwal koronczarstwa, dziecięcy festiwal folklorystyczny, czy festiwal jazzowy. Będąc u naszych sąsiadów, z pewnością spróbujemy również pysznych dań, które przyrządzają. Specjalnościami są tutaj różne gulasze i sosy, jada się tu dużo mięsa, przejętych od Czechów, knedlików, a także znakomite sery owcze i korbacziki.

Tanie przewozy autokarowe na Słowację
Tanie przewozy autokarowe na Słowację są modne od wielu lat. Polacy chętnie je wykorzystują, ponieważ są wygodne i komfortowe, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy autokarom nie można absolutnie nic zarzucić. Znacznie poprawił się stan dróg, dzięki czemu podróż trwa znacznie krócej niż jeszcze kilka lat temu. Wybierając autokar zamiast swojego samochodu, zyskujemy bardzo duży komfort - nie musimy martwić się o zakup winiet, o możliwość przekroczenia prędkości, co jest tutaj bardzo surowo karane, nie eksploatujemy swojego samochodu - możemy zrelaksować się w czasie podróży. Co więcej, jest to bardzo dobry sposób na zwiedzenie Słowacji w gronie znajomych. Słowacja to kraj położony blisko, sąsiadujący z Polska, ale jednak nadal wiele osób nie odkryło jeszcze jego uroków - być może nadszedł już na to czas? Nie czekaj i wyrusz przeżyć swoją przygodę - Słowacja jest piękna o każdej porze roku! Połączenia autokarowe na Słowacje są bardzo częste, nie ma więc żadnych problemów z rezerwacją biletu na zaplanowany przez turystę dzień.