Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Słowenii

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Słowenii

Słowenia - czyli piękna różnorodność
Słowenia charakteryzuje się dużą różnorodnością. Na terenie kraju znajdują się Alpy, ale też piękne wybrzeże. Zróżnicowany jest tutaj również klimat - na riwierze panuje klimat śródziemnomorski, na wschodzie kraju zmienia się on jednak na kontynentalny, a na zachodzie - atlantycki. Słowenia to kraj, którego sąsiadami są Włochy, Austria oraz Węgry - oznacza to, że każdy z tych bardzo odmiennych przecież krajów, wpłynął w pewien sposób na kulturę Słowenii - odnajdziemy w niej zatem mocne wpływy tychże sąsiadów. Decydując się na przewozy autokarowe do Słowenii, z pewnością szybko zauważysz różnorodność kulturową w różnych regionach kraju. Kuchnia Słowenii jest prosta i smaczna, dużo w niej kiełbasek, szynki, owoców morza i ryb. Wielu zaskakuje fakt, jak bardzo małym krajem jest Słowenia - mniejsza od polski o 15 razy! Jej terytorium porównuje się do wielkości województwa podlaskiego. Tym bardziej, warto kupić bilety autokarowe do Słowenii, gdyż można ten kraj naprawdę dobrze poznać w stosunkowo krótkim czasie.

To trzeba zobaczyć
Słowenia to przede wszystkim dwa znane miasta - Lublana i Maribor. Lublana to bardzo mała stolica, jednak decydując się na przewozy autokarowe do Słowenii, musisz ją zobaczyć! Koniecznie trzeba odwiedzić Plac Stary, gdyż tylko wtedy poczujemy prawdziwą atmosferę tutejszego Starego Miasta. Nad miastem rozciąga się piękne wzgórze zamkowe, turyści mogą wejść na wieżę oraz wały. Będąc tu, koniecznie trzeba zwiedzić Katedrę św. Mikołaja. W stolicy kraju odbywa się również wiele festiwali; Międzynarodowy festiwal Filmowy, Międzynarodowy Festiwal Sztuki, czy też Międzynarodowy Festiwal Kukiełek. Zamawiając tanie bilety autokarowe do Słowenii w okresie letnim, z pewnością trafimy na któreś z tych wydarzeń. Maribor to z kolei drugie co do wielkości miasto w kraju. Znajduje się tutaj zachwycający, XV-wieczny zamek. Warto odwiedzić Postoją - nie trudno do niej trafić, ponieważ leży na drodze pomiędzy Lublaną a Adriatykiem. Znajduje się tutaj jaskinia o tej samej nazwie - Postojna, która jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jest to kraj, w którym znajdziemy wiele dobrze przygotowanych źródeł termalnych, oraz długie stoki narciarskie - można tu naprawdę dobrze wypocząć i wiele zobaczyć o każdej porze roku!

Ludzie i święta
Decydując się na tanie bilety autokarowe do Słowenii, nie trudno trafić tutaj na jedno z licznych świąt, które są tutaj obchodzone. Oprócz świąt tradycyjnych, religijnych, takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, mieszkańcy Słowenii posiadają jeszcze 14 świąt państwowych. Zaliczamy do nich. m.in. dzień Preserena (słowiańskiego poety) obchodzony 8 lutego, 27 kwietnia, Dzień Powstania Przeciw Najeźdźcy, 25 czerwca dzień Państwowości itd. Jednym z interesujących wydarzeń jest Krowi bal, który odbywa się tu we wrześniu - warto kupić bilety autokarowe do Słowenii właśnie na to wydarzenie, gdyż można spróbować w tym czasie wielu regionalnych potraw, napić się wyśmienitego wina i nauczyć ludowych tańców. Bardzo znanym festiwalem jest Międzynarodowy Festiwal Letni organizowany w czerwcu i w sierpniu w Lublanie i Bledzie. Wtedy także można spróbować wielu regionalnych potraw, zetknąć się ze starą słoweńską kulturą i zobaczyć wiele przedstawień teatralnych rozgrywanych niemal wszędzie - także na ulicach. Ludzie są u niezwykle sympatyczni i weseli, a wszystkich turystów przyjmują z otwartymi rękoma!

Podróż autokarowa do Słowenii - czy to się opłaca?
Podróże autokarami są obecnie bardzo komfortowe i wygodne, dlatego decyduje się na nie coraz więcej turystów. Autokary świetnie sprawdzają się, kiedy planujemy wyjazd zagranicę na kilka dni, np. ze znajomymi - większą grupą. Są one idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które boją się latać samolotem. Tanie bilety autokarowe do Słowenii są w ostatnim czasie bardzo popularne. Kraj ten odwiedzają turyści spragnieni słońca i lenistwa na pięknych plażach, zwanych słoweńską riwierą, ale również osoby, które przepadają za pysznym jedzeniem i naprawdę dobrym winem. Przewozy autokarowe do Słowenii funkcjonują przez cały rok, także w okresie zimowym, ponieważ kraj ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę narciarską, a w Alpach działa wiele świetnie przygotowanych ośrodków. Słowenia to kraj, który swoim turystom z całego świata oferuje naprawdę wiele - nie czekaj i już dziś zdecyduj się na cudowną i niezapomnianą podróż!