Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Szwecji

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Szwecji

Szwecja - północny kraj z ciepłymi ludźmi
Szwecja to piękny kraj, zaliczany do państw skandynawskich. Tutaj goście wpadają w odwiedziny bez zbędnych zaproszeń, tutaj nie wiesza się firanek i zasłon w oknach i to tutaj niemal każde mniejsze i większe miasto ma swojego kryminalnego bohatera. Jest to kraj domów pomalowanych na różne kolory, zazwyczaj na czerwień faluńską, to kraj chłodny, chociaż ludzie są tu mili i sympatyczni. Szwecja to kraj, w którym do 20 roku życia każdemu przysługuje zupełnie darmowe leczenie i profilaktyka uzębienia, to kraj, w którym alkohol można kupić po ukończeniu 20 lat. Mieszkańcy Szwecji bardzo lubią łowić ryby i jest to ich narodowe hobby, jednak najczęściej, po złowieniu, robią zdobyczy zdjęcia i wypuszczają wolno. Aby zobaczyć ten piękny kraj, warto kupić bilety autokarowe do Szwecji. Na stołach Szwedów królują ryby, nabiał, ale też zupy. Jeżeli chcesz spróbować śledzia, podanego przynajmniej na kilka sposobów, nie zastanawiaj się i już dziś zdecyduj się na przewozy autokarowe do Szwecji!

Co zwiedzić w Szwecji?
Tanie bilety autokarowe do Szwecji sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na taką wyprawę. Jest kilka regionów w tym kraju, które koniecznie trzeba zobaczyć, jeżeli już planujemy podróż do tego skandynawskiego państwa. Przede wszystkim Sztokholm - nazywany przez niektórych Wenecją Północy. Rynek starego miasta - Stortorget, to prawdziwa chluba mieszkańców, liczy sobie powiem ponad 2 ha obszaru. Jeżeli jesteśmy zainteresowani przyrodą, warto wybrać się na północ, a dokładniej do Kiruny, gdzie znajduje się lodowy hotel. Centrum Szwedzkiej tradycji ludowej to region Dolarna, jeszcze bardziej wysunięty na północ. Tanie autokary do Szwecji to fantastyczny sposób na to, aby zwiedzić najładniejsze miasta - Goteborg, w którym znajduje się przepiękny plac miejski, a także zachwycający Kronhuset, Malmo, z pięknymi starymi zabudowaniami, czy też Karlskona, w której można spróbować naprawdę dobrych lodów w słynnej lodziarni Glassiaren. Oczywiście w kraju nie brakuje zachwycających kościołów i interesujących muzeów.

Kultura i ludzie
Ludzie w Szwecji są bardzo spokojni i często przez to uważani są za raczej smutnych i niezbyt przyjaźnie nastawionych. Jednak tak naprawdę są oni bardzo ciepłymi i życzliwymi ludźmi. To właśnie tutaj hołduje się bezstresowemu wychowaniu dzieci. Szwedzi nie tolerują spóźnień, a z nieznajomymi trzymają się na dystans. W Szwecji nie całuje się ani w rękę, ani w policzek osób, które dopiero poznajemy. Jeżeli chodzi o święta w Szwecji, to są one bardzo zróżnicowane. Kupując bilety do Szwecji, po przyjeździe możemy zobaczyć, jak obchodzi się tutaj święta narodowe, chrześcijańskie, albo też pogańskie. Do ostatniej grupy zalicza się wieczór Walpurgii, obchodzony 30 kwietnia, podczas którego hucznie wita się nadejście wiosny. W połowie czerwca odbywa się tutaj Noc Świętojańska, 1 czerwca - Maraton sztokholmski. Decydując się na tanie bilety autokarowe do Szwecji, może zdarzyć się, że przyjedziesz tu na bardzo dziwne święto - święto kiszonego śledzia - Surstrommingspremiaren. Szwecja to bardzo ciekawy kraj pod każdym względem!

Podróż autokarem - czy warto?
Wiele osób zastanawia się, czy warto zwiedzać inne kraje wykorzystując do tego oferty przewoźników autokarowych. Nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do tego, że przewozy autokarowe do Szwecji, to naprawdę dobry pomysł. Jest to idealne rozwiązanie dla osób młodych, dla tych, którzy nie chcą wybierać się w długą podróż swoim samochodem, dla tych, którzy boją się latać samolotem lub chcą zorganizować wycieczkę większą ilością osób. Połączenia autokarowe do Szwecji są bardzo częste, organizowane są do wszystkich większych miast kraju. Ponadto, nowoczesne autokary są niezwykle wygodne i komfortowe. Na pokładzie autokaru można korzystać oczywiście z toalety, z darmowego bezprzewodowego Internetu, a także możliwy jest poczęstunek. Szwecja to kraj piękny, a bilety nie są drogie - warto więc skorzystać i zwiedzić ten północny, dziwny dla nas kraj.