Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski na Węgry

Autokary  do Autokary
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary na Węgry

Węgry
Polak, Węgier, dwa bratanki, jak mówi stare powiedzenie, ale prawda o Węgrzech, a właściwie o relacjach polsko-węgierskich jest taka, że bardzo mało o sobie wiemy nawzajem. Zazwyczaj nie wiemy tak naprawdę niczego poza tym, że się bardzo lubimy. Jest to sytuacja dość zabawna, ponieważ tanie bilety autokarowe na Węgry są w zasadzie na wyciągniecie ręki, kraj ten jest bardzo blisko, a nawet w czasach słusznie minionych wycieczka do Węgier nie byłą niczym nadzwyczajnym. W końcu był to tylko kolejny wesoły barak komunistyczny, a nie jakaś wielka zagranica. Współczesne Węgry są krajem dość mocno rozchwianym, który zaczął szybko odchodzić od demokracji w objęcia autorytaryzmu panującego w krajach położonych na wschód od Europy i dodatkowo non stop budzą się duchy rasizmu i faszyzmu. Węgry autokary oferują nam jednak bardzo chętnie i przywitają nas na miejscu z entuzjazmem. Wszystkie problemy tego kraju mają charakter raczej wewnętrzny i służą tylko do wewnętrznych sporów. My zostaniemy tam powitani niesamowicie gorąco i będziemy mogli od razu ruszać w celu poznania wspaniałej historii tego kraju oraz zapoznania się z jego imponującą współczesnością.

Tyle do oglądania
Każdy, kto wykorzysta połączenia autokarowe na Węgry, by zwiedzać to piękne miejsce, w zasadzie z miejsca będzie miał wielki problem, klasyczną klęskę turystycznego urodzaju. Węgry przewozy autokarowe organizują głównie ze swoją stolicą, więc pozwoli to nam na rozpoczęcie zwiedzania zaraz po wyjściu z autokaru. Najważniejsze miejsca to przede wszystkim urokliwe brzegi Dunaju przepływającego przez sam środek stolicy, zamek w Budzie (Budapeszt powstał poprzez połączenie Budy i Pestu, miast leżących na przeciwległych brzegach rzeki), a także słynnych Andrassów. Warto jest odwiedzić położone niedaleko słowackiej granicy winnice, gdzie od setek lat uprawia się winorośl służącą do produkcji wina tokaj. Autokary na Węgry mogą nas zabrać także w bardziej turystyczne miejsca w nowoczesnym rozumieniu tego słowa. Mowa oczywiście o jeziorze Balaton, które przez ostatnie dziesięciolecia było obok Morza Czarnego najciekawszym kurortem wypoczynkowym w demoludach. Obecnie wszystko lśni i pachnie nowością, więc można tutaj spokojnie przybywać bez obawy o jakość usług, chociaż ceny mogą być trochę mniej przyjemnym elementem pobytu. A na koniec można jeszcze zwiedzić jaskinie krasowe w Parku Narodowym Aggetelek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Jeśli chodzi o statystyki przestępczości, Węgry są jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy i tym samym jednym z najbezpieczniejszych krajów świata. Nie oznacza to oczywiście, że tanie autokary na Węgry wożą nas do miejsca, gdzie nie ma kieszonkowców, a po zmroku w szemranej okolicy na pewno nie zostaniemy napadnięci. Aż tak dobrze niestety nie ma, ale chociażby wspomniany problem kieszonkowców jest zdecydowanie mniejszy, niż nad Bałtykiem, o Grecji czy Włochach nie wspominając. Węgrzy nie mają też w zwyczaju urządzania nocnych burd pod pubami i podobnymi lokalami, a zwyczaj ten niestety panuje już u nas od dawna. Węgry przewozy autokarowe organizują na ogólnych zasadach wolnego przepływu osób charakterystycznych dla strefy Schengen, ale trzeba pamiętać, że jest to kraj, w którym zawsze trzeba mieć przy sobie dokumenty. Wyrywkowe kontrole a drogach są bardzo częste i nie powinniśmy ich traktować w żaden specjalny sposób. Nikt nie będzie próbował wymuszać on nas łapówek, ale trzeba mieć kompletną pewność, że nic nie piliśmy. Węgrzy stosują zasadę zero tolerancji dla prowadzenia pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu. Na drogach lubią sobie jednak trochę poszaleć i zwłaszcza manewry wyprzedzania potrafią wyglądać niczym u nas okolicach Warszawy.

Łaźnie, konie i ptaki
Tanie bilety autokarowe na Węgry zawiozą nas w miejsce, gdzie jest możliwość skorzystania z ponad tysiąca źródeł geotermalnych. Ten rejon niewysokich Karpat cały czas jest bowiem jeszcze na etapie wypiętrzania i niedaleko pod skorupą Ziemi non stop pojawiają się potoki lawy. Oczywiście to nie one bezpośrednio grzeją wykorzystywana przez nas wodę, ale aktywność sejsmiczna powoduje wspaniałe rezultaty. Wiele mniejszych miejscowości w górach ma status uzdrowisk. Najbardziej znany jest ośrodek Szechenyi w okolicach Budapesztu, ale to tylko jeden z ogromnej ilości przykładów. Warto wybrać jeden z tych położonych trochę dalej od stolicy, gdzieś w górach, ponieważ często łączy się je ze stadninami końskimi. Jeździectwo jest na Węgrzech bardzo popularne i Węgry połączenia autokarowe pewnie bardzo chętnie zamieniłyby na dyliżanse, gdyby to tylko było możliwe od strony praktycznej. Pozostając też w dziczy, na tyle na ile dzicz Mozę istnieć w centrum Europy, warto jest też zapolować na ptaki. Oczywiście z aparatem fotograficznym. Gęste górskie lasy Węgier są miejscem życia niezliczonych gatunków ptaków, które znajdują tutaj dla siebie po prostu idealne siedliska.

Tani gulasz Decydując się na tanie autokary na Węgry, trafimy do kraju, gdzie króluje papryka. I to króluje bezsprzecznie. Dodawana jest tam praktycznie do wszystkiego, w swojej ostrej i słodkiej wersji, a także jako papryka tarta – przyprawa – i po prostu jako całe papryczki najróżniejszych rodzajów. W tym miejscu trzeba od razu przejść do narodowej potrawy w tym kraju, czyli do gulaszu, który oczywiście papryka stoi. Tutaj wiele osób czeka poważna niespodzianka, ponieważ węgierski gulasz to dość lekka zupa gulaszowa, jak to się określa w naszym kraju, a ten gulasz, który dodawany jest do placków po węgiersku, to porkolt. Co ważne, jedzenie na W grzech jest tanie i za wyjątkiem jakichś wykwintnych restauracji, nie zapłacimy zbyt wiele. Zwłaszcza za potrawy popularne, takie jak csirke paprikas, czyli papryczki nadziewane różnymi pastami, jak również halaszle, bardzo specyficzna zupę rybną z karpia. Węgry połączenia autokarowe organizują zazwyczaj z myślą o zaoferowaniu dobrej kuchni swoim gościom, więc nie warto daleko szukać restauracji czy gospód. Trzeba tylko pamiętać, że gastronomii dość mocno przyjął się zwyczaj dawania napiwków, przez co kelner będzie od nas oczekiwał około 10% napiwku od rachunku.

Transport
W Europie Centralnej i tym bardziej w kierunku Bałkanów, transport drogowy i kolejowy nie jest zazwyczaj na najwyższym poziomie. Węgry to jednak wyjątek. Przewozy autokarowe na Węgry są znakomicie rozwinięte, a sieć dróg łączących nasz kraj z wszystkimi krajami ościennymi Węgier i z samymi Węgrami jest po prostu znakomita. Węgry autokary do krajów ościennych i tych położonych trochę dalej, w tym do naszego, traktują jako podstawowy środek transportu i dzięki temu połączeń jest naprawdę cała masa. Bezpośrednio z naszego kraju nie jest ich tak wiele, ale przy zaledwie jednej przesiadce można w zasadzie w dowolnym momencie wyruszyć gdzieś do Czech czy na Słowację, by potem dotrzeć na miejsce. Pociągi jeżdżą dość okrężnymi trasami, więc one nie są najlepszym rozwiązaniem, a transport lotniczy jest, ale jest dość drogi i kursy nie są zbyt częste. Jest to raczej poważny problem, ale w związku z dostępnością drogowych alternatyw naprawdę można to łatwo przeskoczyć. Co więcej, własny samochód też nie jest tutaj wcale złym rozwiązaniem. Węgry są krajem dobrze oznakowanym na potrzeby ruchu drogowego, dzięki czemu można się łatwo po nich poruszać.