Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Kolonii

Autokary z Niemiec do Polski do Autokary do Niemiec
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Kolonia

Polscy turyści o wiele chętniej niż Niemcy wybierają odleglejsze zakątki, jak choćby Włochy czy Hiszpanię. Cóż, Niemcy nie posiadają tak rozległych plaż czy ciepłej, przejrzystej morskiej wody, a jednak... naprawdę zasługują na turystyczną uwagę. Może więc pora zmienić podejście do tego kraju i udać się tam na wycieczkę? Na dobry początek warto swe kroki skierować do wspaniałej Kolonii. Bilety autokarowe do Kolonii są stosunkowo tanie, ale to tylko jeden z licznych powodów, by udać się tam w podróż.
Kolonia jest czwartym pod względem wielkości miastem Niemiec i jednocześnie największym miastem landu Nadrenia-Północna Westfalia. To przecięte na pół przez rzekę Ren miasto znane jest przede wszystkim dzięki kościołom i katedrom, lecz nie tylko wielbiciele sakralnych budowli znajdą tu coś dla siebie. Tanie bilety autokarowe do Kolonii powinny skusić także maniaków czekolady, piwa, karnawału, jarmarków bożonarodzeniowych czy też... dobrej, sycącej strawy. Pakujcie więc manatki, bo wybieramy się do Kolonii!

W Kolonii musisz zobaczyć...

Choć miasto słynie ze swych wspaniałych gotyckich katedr oraz kościołów w stylu romańskim, to nie są to jedyne powody, aby kupić tanie bilety do Kolonii i pojechać tam na kilka dni. W tym pięknym mieście wiele jest miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę, wpisz na swoją turystyczną listę następujące obiekty:
Muzeum Czekolady, które powinno zachęcić wszystkich łasuchów i fanów tego smakołyku, aby znaleźli tanie przejazdy autokarowe do Kolonii. W tym stosunkowo nowym, bo założonym w 1993 roku, muzeum można prześledzić historię czekolady od czasów Indian aż po dziś dzień, a także zobaczyć, jak wygląda proces wytwarzania czekolady. Ponadto każdy zwiedzający otrzymuje małą tabliczkę czekolady wyprodukowaną na miejscu przez mini fabrykę czekolady.
monumentalną gotycką katedrę św. Piotra i Najświętszej Marii Panny - to właśnie tam mają swe stałe miejsce tak cenne dla chrześcijańskiej wiary relikwie takie jak m.in. Relikwiarz Trzech Króli czy Krucyfiks Gerona. Katedra zapiera dech w piersiach swoją wielkością oraz zachwycającą fasadą. Na jednej z jej wież wisi największy bijący europejski dzwon - Dzwon Świętego Piotra.
Muzeum Schnütgena - słynne muzeum sztuki sakralnej, którego założyciel (od którego zresztą pochodzi nazwa muzeum) gromadził zbiory już od 1870 roku! Można tam więc na własne oczy zobaczyć np. krzyż Św. Modualdusa z XI-ego wieku, XIII-wieczną rzeźbę Madonny z Akwizgranu czy XIV-wieczną srebrną figurę Świętej Katarzyny.
Ratusz z piękną XV-wieczną wieżą w stylu gotyckim. Zobaczyć go warto nie tylko od zewnątrz, lecz i od środka, zwłaszcza, że znajdują się tam ciekawe kamienne figury.
Most Hohenzollernów - udaj się tam koniecznie nocą, a będziesz zachwycony! Ten długi na 689 metrów most jest niesamowicie podświetlony, więc wygląda wspaniale, i na dodatek rozciąga się z niego widok na katedrę.
Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud, czyli jedno z najbogatszych, jeśli chodzi o ilość dzieł średniowiecznej sztuki malarkiej, muzeów w Europie. Jednocześnie jest to jedno z największych muzeów w Niemczech.

Co się dzieje w Kolonii?

Ponieważ jest to bardzo duże miasto, również dużo się tam dzieje. Jeżeli planujesz kupić tanie bilety autokarowe do Kolonii, polecamy najpierw zorientować się w tym temacie. Jeśli nie lubisz tłumów, powinieś omijać okresy, w których Kolonia tętni turystycznym życiem, a jeśli właśnie lubisz, gdy dzieje się dużo, jest głośno, a wokoło ciebie przemykają tłumy turystów z całego świata, planuj swoje wakacje w Kolonii właśnie na takie okresy.
Jedną z największych imprez w mieście jest karnawał zwany nawet piątą porą roku - hucznie obchodzi się go zresztą nie tylko w Kolonii, ale i w całym landzie! Rozpoczyna się on już w listopadzie, a dokładnie 11.11. o godzinie 11.11. Możesz wtedy liczyć na naprawdę dobrą zabawę, barwne pochody, tłumy roześmianych i rozbawionych miejscowych oraz przybyszów z całego świata.
Kolejną słynną kolońską imprezą (choć już o nieco odmiennym charakterze), dla której warto wcześniej zarezerwować tanie bilety autokarowe do Kolonii, jest Jarmark Bożonarodzeniowy. W ogóle bożonarodzeniowe jarmarki odbywają się w wielu niemieckich miastach i cieszą dużym powodzeniem nie tylko wśród tubylców. Jarmark koloński odbywa się na tle Katedry i mieści aż 150 stoisk, na których sprzedawane jest rękodzieło oraz lokalne przysmaki. Ze smakołyków największą popularnością cieszą się ciasteczka w kształcie katedry zwane Dom-Speculatius. Natomiast na miłośników grzańca czeka drewniany trójmasztowiec, na którym można się tego trunku napić do woli.
Poza tymi tradycyjnymi już wydarzeniami, w Kolonii odbywa się wiele światowych branżowych targów, m.in. targi branży fotogranicznej Photokina czy targi branży spożywczej Anuga. Koelnmesse, czyli teren targów, jest położony blisko centrum, więc jeśli coś cię tam zainteresuje, możesz udać się nawet ze zwykłej ciekawości.

Na co zwrócić uwagę w Kolonii i o czym pamiętać?

Niby Niemcy są naszym bliskim sąsiadem, a jednak w kulturze i codziennym życiu znać wiele różnic, z którymi należy się liczyć kupując tanie bilety autokarowe do Kolonii i udając się w tamte strony. Aby twoje życie turysty w tym największym mieście Nadrenii-Północnej Westfalii przebiegało bez zakłóceń, musisz więc pamiętać, że...
sklepy spożywcze są zazwyczaj otwarte w godzinach 10-18 (wyjątek to supermarkety, te otwarte są znacznie dłużej);
w niedziele i święta obowiązuje zakaz handlu, więc nie uświadczysz wtedy otwartego sklepu;
niektóre sklepy nie przyjmują określonych kart, więc warto zawsze mieć przy sobie gotówkę.
Poza tym, oczywiście, należy pamiętać o zasadach dobrego wychowania oraz przestrzegać przepisów drogowych. Niemcy są otwarci i mili, ale do czasu! Również i podejście do przestrzegania prawa, także drogowego, jest tam bardzo poważne. Jeżeli wynajmiesz samochód i złamiesz przepisy, z pewnością wychwyci to któryś z licznych w Niemczech fotoradarów lub przyuważy cię policjant w nieoznakowanym samodzie policyjnym i... mandat gwarantowany. Chyba nie chcesz, aby twoja podróż rozpoczęta od zakupu tanich biletów autokarowych do Kolonii skończyła się zapłaceniem wysokiego mandatu?

Ceny w Kolonii - czego się spodziewać?

W Kolonii, jak i w całych Niemczech, obowiązującą walutą jest euro. Naturalne jest więc to, że ceny są wyższe niż w Polsce. Różnice w cenach większości artykułów, zwłaszcza spożywczych, nie są jednak duże. Poza tym... jeśli kupisz tanie bilety autokarowe do Kolonii, na miejscu możesz już mniej martwić się o wydatki, przecież sam transport przeważnie bywa najdroższy (chyba że właśnie trafisz na tanie przejazdy autokarowe do Kolonii - musisz wypatrywać okazji!). Średnie niemieckie ceny wyglądają następująco:
chleb - 5,95 zł
masło - 4,76 zł / 200 g
ser żółty - 30,38 zł / 1 kg
szynka - 53,11 zł / 1 kg
mleko - 2,93 zł / 1 l
jajka - 5,91 zł / 10 szt.
makaron - 3,78 zł / 400 g
ryż - 3,99 zł / 400 g
ziemniaki - 5,31 zł / 1 kg
woda mineralna - 1,87 zł / 1,5 l
piwo - 3,06 zł / 0,5 l
Jeżeli więc będziesz żywił się sam i sam sobie gotował, możesz spokojnie przeżyć 2 dni za 100 zł. Co do jedzenia na mieście natomiast, można pokombinować. Obiad w restauracji będzie kosztował z pewnością przynajmniej 40 złotych, ale jeśli udasz się do stołówki studenckiej, wtedy zapłacisz znacznie mniej, bo nawet około 12 złotych. Piwo w pubach też nie jest dużym wydatkiem - jego ceny zaczynają się od 8 złotych.

Lokalne przysmaki, których warto spróbować

Jak każdy land, Nadrenia-Północna Westfalia ma swoje tradycyjne przysmaki, których w Kolonii należy koniecznie spróbować. Może i nie są to potrawy tak wykwintne, by tylko dla nich kupować tanie bilety autokarowe do Kolonii, ale z pewnością wielu osobom posmakują. Do tych najbardziej typowych dla rejonu Nadrenii-Północnej Westfalii należą:
Matjes, śledzie dziewicze, czyli przed pierwszym tarłem - niestety, nie są one dostępne cały rok (to wynika z biologii tych ryb), a jedynie na samym początku letniego sezonu. Mięso Matjes jest bardzo smaczne, mięciutkie i soczyste, je się je ze smażonymi ziemniakami (w restauracji) lub podawane w bułce kajzerce (u ulicznego sprzedawcy)
Muscheln nach rheinischer Art, mule z Morza Północnego z duszoną włoszczyzną i żytnim chlebkiem.
Soczysty stek z jajkiem sadzonym na toście.
Kottenbutter, kanapka z salami i cebulką oraz sowitą porcją musztardy.
Poza tym w samej Kolonii podobno podają najlepsze kiełbaski na świecie - można je zjeść w budce Curry B na Ehrenstrasse. Jeśli już kupisz tanie bilety autokarowe do Kolonii, koniecznie musisz tę niepozorną budkę z kiełbaskami curry odwiedzić - bez tego wakacje nie będą się liczyć!

Jak dojechać? Gdzie znaleźć tanie bilety autokarowe do Kolonii?

Jeżeli planujesz podróż do Kolonii, masz 3 możliwości dotarcia tam. Są to...
podróż samochodem
podróż autokarem
przelot
Spośród tych trzech opcji rekomendujemy wybór autokaru. Kolonia co prawda nie jest bardzo oddalona od Polski, lecz droga z Warszawy zajmie około 10 godzin (z bliższych Niemcom miast nieco krócej), co podczas jazdy samochodem może być wyczerpujące, zwłaszcza gdy jesteś jedyną osobą w aucie posiadającą prawo jazdy. Loty zaś mogą słono kosztować, jeżeli nie trafisz na dobrą okazję. Autokary natomiast to jazda w dużym komforcie i gwarancja dotarcia na miejsce po niezbyt wygórowanej cenie. Tanie bilety autokarowe do Kolonii ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników, co gwarantuje częste promocje i regularnie niskie ceny. Mimo wszystko podróż warto zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy w planowanym terminie ma się w Kolonii odbywać jakieś wielkie wydarzenie. Aby znaleźć tanie przewozy autokarowe do Kolonii, można po prostu skorzystać z naszej wyszukiwarki.

Przewozy auotkarowe Kolonia