Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Manchester

Autokary z Anglii do Polski do Autokary do Anglii
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Manchester

Manchester
Manchester to miasto w Anglii należące do metropolitalnego hrabstwa Greater Manchester. Położone jest u podnóża Gór Pennińskich i nad rzeką Irwell. Jego początki sięgają roku 79, kiedy to wybudowana została rzymska warownia Mancunium, ale dzisiejszy Manchester powstał dopiero w wieku XI, na ruinach tej twierdzy. Przez kolejne dwa wieki miasto utrzymywało się głównie z handlu, jednak wraz z nadejściem rewolucji przemysłowej w Manchester połączenia autokarowe oraz włókiennictwo rozwineły się i przez kolejne lata stanowiło dominującą gałąź miejscowej gospodarki. Dzięki temu miasto stało się światowym centrum przemysłu włókienniczego. Niebagatelne znaczenie dla prosperowania Manchester miało również jego położenie ułatwiające transport materiałów i gotowych produktów. I chociaż z czasów świetności przemysłu włókienniczego niewiele pozostało do dziś, poza opuszczonymi fabrykami, ta dziedzina gospodarki ciągle jest obecna w mieście. Warto wybrać bilety autokarowe do Manchester ze względu na jego bogatą ofertę turystyczną, kulturalną i edukacyjną. Niegdyś miejsce narodzin przemysłu, dziś stanowi drugi po Londynie ośrodek medialny w kraju, jest siedzibą uniwersytetów i niezmiennie przyciąga wielu turystów.

Zobacz to!
Jako miasto z wieloletnią historią, Manchester zachęca do zwiedzania cennych zabytków, a do nich dostaniemy się korzystając z tanie bilety autokarowe do Manchesteru. Jednym z nich jest niewątpliwie piętnastowieczna katedra zbudowana w gotyckim stylu, która zachwyca detalami architektonicznymi i bogato zdobionym wnętrzem. Obiekt można nie tylko zwiedzać (również z przewodnikiem), ale odbywają się w nim także koncerty. Równie ważnym budynkiem panoramy miasta jest ratusz wybudowany w XIX wieku, który zlokalizowany jest w centralnym miejscu Manchester tanie autokary. Został on zaprojektowany przez Alfreda Waterhouse’a, a niewątpliwą ozdobą tego budynku w stylu wiktoriańskiego gotyku są naścienne malowidła, które można podziwiać tylko po wcześniejszej rezerwacji biletu wstępu. Jeśli zdecydujemy się na tanie bilety autokarowe do Manchesteru będziemy mieć okazję, aby zobaczyć najwyższy w Wielkiej Brytanii – nie licząc budowli tego typu w Londynie – wieżowiec Beetham Tower, w którym mieści się hotel. Spacerując po zabytkowej dzielnicy Castelfield podziwiać można wiktoriańskie budynki, a liczne kanały i mostki dodają uroku całej okolicy. Oczywiście Manchester oferuje znacznie więcej atrakcji, niż te wymienione wyżej – godne uwagi są XV-wieczny szpital, wiktoriańskie domy mieszczańskie oraz inne budowle.

Kultura, ludzie i sport
Manchester to nie tylko zabytkowe budowle i dawne centrum przemysłu włókienniczego, ale również ważny ośrodek naukowy. To właśnie w tym mieście znajduje się jedna z najstarszych szkół średnich (jej początki sięgają XVI wieku), ale też dwa uniwersytety, politechnika i konserwatorium. Wybierając przewozy autokarowe do Manchester warto wiedzieć, że w mieście tym swoją siedzibę mają również dwie największe telewizje w kraju. Ponadto jest to miejsce powstania największej w Wielkiej Brytanii orkiestry, która z powodzeniem prowadzi swoja działalność od 1857 roku. Manchester tanie bilety autokarowe to jednak nie tylko muzyka klasyczna, ale również rozrywkowa – to właśnie tu powstały takie grupy jak Bee Gees, Oasis, czy Simply Red. Fani piłki nożnej oczywiście kojarzą to miejsce z dwoma piłkarskimi klubami – Manchester City i Manchester United. Poza ofertą kulturalną, rozrywkową i turystyczną, miasto stanowi też ważny ośrodek naukowy i jest miejscem pierwszego rozszczepienia atomu oraz stworzenia pierwszego na świecie praktycznego naukowo komputera. Tanie autokary do Manchesteru to dobra propozycja niemal dla każdego – miłośników muzyki, sportu, zabytków i historii, ale również dla osób interesujących się nauką, czy branżą rozrywkową.

Prawo i obyczaje
Pomiędzy Polakami, a Anglikami nie ma jakichś dużych rozbieżności kulturowych. Obyczaje są podobne, chociaż w Wielkiej Brytanii nieco większą uwagę przykłada się do zwrotów grzecznościowych. Nie zapominajmy więc o uprzejmości podczas wizyty w Manchester. O czym jeszcze należy pamiętać? Oczywiście o innych gniazdach zasilania – wtyczki w całej Wielkiej Brytanii mają trzy bolce, dlatego prawdopodobnie konieczne będzie kupno przejściówki, jeśli w kraju zamierzamy spędzić nieco więcej czasu. Ponadto należy zwracać uwagę na ruch lewostronny, szybkie zmiany świateł drogowych, a jeśli sami prowadzimy auto w Manchester – uważajmy na ograniczenia prędkości. Wiele osób obawia się jazdy za kierownicą po Anglii właśnie ze względu na ruch lewostronny. Pewnym utrudnieniem może też być fakt, że większość miast położona jest na górzystym terenie i ma wąskie uliczki, co w efekcie może utrudniać widoczność na drodze. Jeśli należymy do takich osób, ale chcemy zwiedzić to ciekawe miasto, możemy zdecydować się na połączenia autokarowe do Manchester. Co prawda podróż zajmie sporo czasu, ale po drodze będziemy mieć okazję do podziwiania przepięknych widoków. Ze względu na spore zainteresowanie podróżnych, niemal w każdym dużym mieście znaleźć można autokary do Manchester, więc z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyszukaniem optymalnego połączenia.

Zjedz i wypij
Chociaż kuchnia Wielkiej Brytanii kojarzona jest przede wszystkim z rybą i frytkami, oraz popołudniową herbatką, w rzeczywistości ma więcej do zaoferowania odwiedzającym ten kraj turystom. Bilety autokarowe do Manchester będą więc idealną okazją, aby przełamać stereotyp mdłych potraw i zamiłowania Brytyjczyków do ciężkich śniadań, czy rozgotowanego groszku. Ponieważ w tym mieście żyje wielu Hindusów, nietrudno też znaleźć restauracje serwujące indyjskie potrawy, które bogactwem smaku przekonały do siebie nawet rodowitych Anglików. Warto też spróbować lokalnych serów i cydru. Jeśli chcemy tanio zjeść na mieście, najlepszym rozwiązaniem będą bary szybkiej obsługi, gdzie najemy się do syta za ok. 5 – 8£. Jeśli jednak chcemy w Manchester żywić się sami, powinniśmy wiedzieć jakie są ceny podstawowych produktów. Chleb kosztuje tu ok. 6zł, kilogram szynki – 48zł, zaś żółtego sera – ok. 36zł. Cena butelki wody mineralnej o pojemności 1,5 litra wynosi ok. 3,60zł, zaś za litr mleka zapłacimy w przeliczeniu 5,30zł.

Przewozy auotkarowe Manchester