Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Regensburga

Autokary z Niemiec do Polski do Autokary do Niemiec
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Regensburg

Regensburg
Regensburg to po naszemu Ratyzbona, ale raczej nie będziemy używać tej nazwy. W ogóle jest tu wielkie zamieszanie z nazewnictwem, ponieważ Regensburg to miasto niezwykle stare i tak jak teraz mamy połączenia autokarowe do Regensburg, tak za czasach Marka Aureliusza, cesarza rzymskiego, mieliśmy połączenia rydwanami. Dosłownie. A wcale nie były to początki miasta, ponieważ przed panowaniem rzymskim istniała tutaj już prężna celtycka metropolia. Za każdym razem, kiedy miasto zmieniało właścicieli, jego nazwa była bardzo mocno zmieniana i nie zawsze była ona nawet podobna do tego, co mamy dzisiaj i mieliśmy przez większość czas. Ratyzbona to zresztą pochodna nie nazwy łacińskiej czy niemieckiej, ale znacznie wcześniejszej, celtyckiej. Oczywiście tanie autokary do Regensburga zawiozą nas na miejsce niezależnie od całej historii i zamieszania z nazewnictwem, co jednak nie oznacza, że w ogóle nie powinniśmy zwracać uwagi na takie rzeczy tym bardziej, że w wielu aspektach współczesne życie mieszkańców tego bawarskiego miasta wciąż jest związane z dawnymi dziejami.

Najbardziej wysunięte na północ włoskie miasto
Nietypowe określenie jak na miasto czysto niemieckie, prawda? Nie wzięło się ono znikąd. Przewozy autokarowe do Regensburga pokażą nam przede wszystkim piękne niemieckie miasto renesansowe z zachowanym średniowiecznym centrum. To trzeba podkreślać, ponieważ Regensburg został wpisany niema w całości na listę światowego dziedzictwa UNESCO właśnie ze względu na wielkie historyczne centrum pamiętające miejscami nawet antyk. Wyjątkowo interesujące są zwłaszcza kościoły i katedry datujące się na XII i XII wiek, w tym Alte Kappel oraz jego równolatka, kaplica gotycka. W oczy od razu rzuca się jednak coś innego. Regensburg połączenia autokarowe często reklamuje grafikami przedstawiającymi charakterystyczne wieże rodowe. Jest to włoski wynalazek, któremu miasto zawdzięcza swój nietypowy przydomek. Wieże są zazwyczaj dość proste w swojej konstrukcji, ale liczą sobie wiele setek lat. Stanowią one bowiem dowód wielkości i zamożności renesansowych rodzin kupieckich, które działały tutaj w czasie największej świetności Regensburga, zanim jeszcze po raz pierwszy został włączony do Bawarii. Im wyższa wieża, tym większy był prestiż wznoszącej ją rodziny.

Typowe Niemcy
Tanie bilety autokarowe do Regensburga nie zabierają nas specjalnie daleko od naszego kręgu kulturowego. Wręcz przeciwnie, ponieważ Regensburg to miasto bardzo bliskie nam w praktycznie każdym znaczeniu i każdy turysta będzie się tam mógł zawsze poczuć jak u siebie w domu. Pod warunkiem tylko, że zna niemiecki, ponieważ jest to część Niemiec, w której z trudnych do określenia przyczyn posługiwanie się językiem innym od niemieckiego jest dość rzadko spotykanym zjawiskiem. A przynajmniej znacznie rzadziej niż w innych częściach kraju. Regensburg tanie autokary oferuje też w sposób dość specyficzny, który jest charakterystyczny dla ogólnych stosunków międzyludzkich w południowych Niemczech. Jeśli będziemy kupować bilety powrotne u agenta, a nie na przykład przez Internet, czy jeśli w ogóle wejdziemy do sklepu z zamiarem kupienia czegoś, pamiętajmy, by na wejściu się nie witać. Klasyczne polskie „dzień dobry” może wywołać poważne poruszenie w miejscu, do którego wejdziemy i to nawet jeśli zostanie ono wypowiedziane w nienagannym niemieckim. Jest to kwestia typowo kulturowa, ponieważ Niemcy nie uznają transakcji handlowej jako porozumienia dwóch osób, ale raczej jako kwestie techniczną pomiędzy dwoma zdehumanizowanymi podmiotami rynkowymi.

Volkfest goni Volkfest
Niezliczone autokary do Regensburg cyklicznie zwożą tutaj ludzi na tak zwane Volkfesty, czyli wielkie imprezy uliczne organizowane z najróżniejszych powodów i na najróżniejsze sposoby. Jest to ogólnie rzecz biorąc tradycja wywodząca się jeszcze z czasów silnie plutokratycznego renesansu, kiedy to ówczesne mieszczaństwo chciało od czasu do czasu poczuć się równymi z bogatymi kupcami. Dzisiaj to oczywiście przede wszystkim dobra zabawa,, jak organizowane dwa razy do roku w różnych datach Regensburg Dult, czyli po prostu zabawy uliczne, połączenie cyrku, wesołego miasteczka i Oktoberfestu, jeśli akurat data pasuje. Największy zawsze jest Bürgerfest, w czasie którego Regensburg tanie autokary przygotowuje nawet dla stu tysięcy ludzi. Jest to impreza odbywająca się raz na dwa lata, więc trzeba się porządnie wybawić. Dla turysty ciekawsze może być jednak odwiedzenia miasta w lipcu. W drugi weekend tego letniego miesiąca odbywa się tutaj zawsze Regensburg Spectaculum, czyli wielki jarmark średniowieczny mający swoje centrum na jednym z symboli miasta, moście kamiennym nad Dunajem, który w tym czasie staje się warownią rycerzy. Dzieci uwielbiają zwłaszcza pokazy walk rycerzy.

Najtańsze niemieckie miasto?
Stwierdzenie, że Regensburg to najtańsze niemieckie miasto, byłoby pewnie sporym nadużyciem, ale na pewno nie jest tutaj drogo. Wszystko zaczyna się od tego, że Regensburg tanie bilety autokarowe traktuje praktycznie jako standard i nie uprzedzając kolejnych akapitów tekstu, można tam dojechać nie zawsze bezpośrednio, ale zawsze stosunkowo tanio. Dla niskich cen w mieście duże znaczenie ma to, że Regensburg niezbyt duże miasto akademickie, a jak wiadomo, student specjalnie nie śmierdzi groszem. Dlatego właśnie różni restauratorzy czy po prostu sklepikarze starają się, by oferować swoim klientom rzeczy tanie i dobre. Jest to w szczególności widoczne w przypadku piwa i bardzo dużej jego lokalnej różnorodności. Piwo z dużych sieci jest drogie, ale wybór piwa lokalnego jest nie tylko bardzo duży, ale i jakościowo zazwyczaj znacznie lepszy od tego, co proponują nam międzynarodowe koncerny. Kiedy jednak wybieramy autokary do Regensburga, warto jest zabrać ze sobą trochę papierosów, jeśli ktoś pali. Jak w całym kraju, papierosy w Regensburgu są niestety bardzo drogie, chociaż różne nieprzyjemne ostrzeżenia znajdujące się na ich paczkach są po niemiecku, więc przynajmniej nie trzeba tego czytać.

Bawarska kuchnia
Sam Regensburg nigdy w jakiś specjalny sposób nie słynął z kuchni. Połączenia autokarowe do Regensburg na pewno nie kursują tutaj tylko z powodu znakomitego jedzenia, jakie można by zdobyć w tutejszych sklepikach i restauracjach. Mimo wszystko, cała Bawaria już jak najbardziej dobrze zjeść lubi i udzieliło się to też Regensburgowi. Jest to oczywiście efekt zamożności miasta na przestrzeni wieków. Co takiego konkretnie mieszkańcy lubią zjeść? Najczęściej spotkamy się ze specjalną białą kiełbasą, która może być jedzona po lekkim podpieczeniu, po ugotowaniu, a także jako dodatek do różnego rodzaju potraw, w tym zwłaszcza zup. Jest ona podobna do białej kiełbasy, która jest nieodłącznym elementem żuru śląskiego. Tanie autokary do Regensburga przywożą oczywiście także piwoszy. Produkowane tutaj piwo (warto spróbować zwłaszcza szeroko znanej Bavarii) wytwarzane jest w zgodzie z wielowiekową tradycją czystości polegającą na tym, że w piwie może być tylko woda, jęczmień i chmiel. Nic innego. Związane jest to nie tylko ze smakiem, ale także z faktem, ze przez wieki piwo było po prostu sposobem na unikanie nie zawsze odpowiednio czystej wody. Dlatego też tutejsze piwa są zwykle dość słabe.

Miasto trochę na uboczu
Regensburg jest bezsprzecznie ważnym ośrodkiem akademickim i miastem z wielkimi tradycjami, ale nie da się nie zauważyć, że znajduje się odrobinę na uboczu. Komunikacja międzynarodowa z tym konkretnym miastem odbywa się albo przez lotniska położone w niewielkiej odległości od regionalnych metropolii, albo korzysta się z autostrad. Jeśli autostrady, to oczywiście najlepiej tanie bilety autokarowe do Regensburga. Jest to rozwiązanie dobre z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim, Regensburg tanie autokary ma łatwo dostępne. Jeździ ich dużo, chociaż jest jedno „ale”. Zanim do tego „ale” przejdziemy, zaleta druga: jest blisko. Jazda autokarem na większym dystansie może być mecząca, a tu jest na tyle blisko, że nikomu nie powinno to jakoś specjalnie robić problemów. Wspomniane „ale” to niestety konieczność przesiadania się. Ze świecą szukać połączeń bezpośrednich, chociaż może udać się znaleźć taki kurs, który jedzie na dalszą trasę i Regensburg traktuje po prostu jako jeden z przystanków. Tego typu połączeń jest całkiem sporo, więc koniec końców zazwyczaj udaje się bezproblemowo dojechać na miejsce bez większych komplikacji.

Przewozy auotkarowe Regensburg