Znajdź taniej zwrócimy Ci różnicę
 
Blog Autokary24.pl Podróże grupowe Przewoźnicy Punkty płatności za bilety

Bilety Autokarowe
z Polski do Stuttgartu

Autokary z Niemiec do Polski do Autokary do Niemiec
Na Autokary24.pl nie doliczamy prowizji!
 

Autokary do Stuttgart

Usytuowany w samym sercu niemiec Stuttgart jest stolicą Baden-Wurttemberg, jednego ze związkowych krajów Niemiec. Ta żywa metropolia nazywana kolebką motoryzacji (to właśnie tu zostały wynalezione samochody i tu produkują swe legendarne machiny Mercedes i Porsche) słynie ze swego wina, wspaniałych parków oraz zapierającej dech w piersiach panoramy, w związku z czym stale ściagają tam turyści z całego świata. Zróżnicowanie kulturowe oraz reprezentujące różne style architektoniczne budynki także robią swoją. Jeśli wspomnieć jeszcze o tanich przejazdach autokarowych do Stuttgartu, wychodzi na to, że zwłaszcza Polacy, którzy przecież mają Niemcy w zasięgu ręki, powinni to niesamowite miasto koniecznie odwiedzić choć raz w życiu – jeżeli nie podczas dłuższego urlopu, to chociaż w czasie któregoś z długich weekendów. Tanie bilety autokarowe do Stuttgartu powinny przekonać naszych lubiących niskie ceny rodaków do podróży w rejony Baden-Wurttemberga, lecz jeśli nie zrobią to one, może załatwi to krótki przewodnik po otoczonej zielonymi wzgórzami i winnicami stolicy tego landu? Wybierzmy się więc razem choć w wyobraźni w podróż po Stuggi, jak pieszczotliwie nazywają to miasto jego mieszkańcy.

Atrakcje, które przekonają cię do podróży do Stuttgartu

To miasto jest na tyle duże, że atrakcji w nim nie brak i zapewne każdy znalazłby tam coś interesującego dla siebie, gdyby tylko chciało mu się poszukać. Naszym zdaniem warto już teraz zarezerwować tanie bilety autokarowe do Stuttgartu ze względu na...
Mercedes Benz Museum oraz Porsche Museum - w tych muzeach można cofnąć się w czasie do początków motoryzacji, obejrzeć ponad 160 modeli samochodów, a nawet... obejrzeć pierwsze modele aut projektowane przez Karla Benza i Gottlieba Daimlera, dzięki którym Stuttgart zyskał miano kolebki motoryzacji;
Rosensteingarten, Schlossgarten czy park Villa Berg, czyli barokowe ogrody jak z bajki;
XIV-wiecznyAltes Schloß, czyli Stary Pałac, oraz pochodzący z XVIII wieku Nowy Pałac - Neues Schloß;
rokokowy pałac Solitude;
historyczne dzielnice;
Starą Galerię Państwową, w której można zachwycić się oglądanymi na żywo dziełami Rubensa czy Rembrandta oraz sztuką ubiegłego wieku;
wspaniałą panoramę miasta roztaczająca się ze Stäffele, na które prowadzą urokliwe stare schodki;
ogród zoologiczno-botaniczny Garten Wilhelma;
kolej zębatkową w samym centrum miasta;
drugie pod względem wielkości spa w Europie - Stuttgart - Bad Cannstatt, z którego dzień w dzień 19 źródeł wylewa z siebie ponad 22 miliony wody.
I jak? Wystarczająco atrakcji, by przekonać cię, że bilety autokarowe do Stuttgartu powinny być twoim kolejnym zakupem? Jeśli jeszcze nie, może przekonają cię...

Wydarzenia kulturalne w stolicy Baden-Wurttemberg

W tym pięknym mieście jest wiele wspaniałych miejsc, które można zobaczyć, kiedy tylko by się tam nie pojechało. Miasto obfituje jednak również w ciekawe wydarzenia, na które tanie przejazdy autokarowe do Stuttgartu mogłyby być twoją przepustką. Stuttgarckie festiwale cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród miejscowej ludności. Na te wydarzenia także nieraz ściagają turyści z różnych części globu. Największe tłumy bawią się na ulicach przy okazji odbywającego się dwa razy w roku (jesienią oraz wiosną) Stuttgarckiego Festiwalu Piwa ustępującemu wielkością jedynie słynnemu już Oktoberfestowi, a także podczas Festiwalu Wina Weindorf oraz Sommerfestu. Tanie bilety autokarowe do Stuttgartu często można upolować w tak niskich cenach, że opłaca się nawet przyjechać tylko w celu uczestnictwa w jednym z tych radosnych festiwali.
Stuttgarcki Festiwal Piwa jest wyraźnym przejawem zamiłowania mieszkańców Stuttgartu do jedzenia, picia i zabawy. Podczas uroczystości piwo leje się strumieniami, a zawsząd rozlegają się dźwięki folklorystycznej muzyki. Pomiędzy jednym a drugim Festiwalem Piwa w Stuttgarcie odbywa się Festiwal Wina Weindorf, który polega przede wszystkim na piciu szlachetnych trunków oraz delektowaniu się specjałami regionalnej kuchni. Sommerfest natomiast jest przede wszystkim świętem tańca i radosnej, beztroskiej zabawy.
Do Stuttgartu warto także przyjechać w grudniu, gdyż właśnie wtedy odbywają się barwne Targi Bożonarodzeniowe, na których każde z dwustu stoisk jest tak wspaniale udekorowane, że aż ciężko oderwać od nich wzrok! Dekoracje oraz szeroka oferta propozycji na gwiazdkowe prezenty sprawiają, że Targi Bożonarodzeniowe w Stuttgarcie to jedna z najbardziej znanych i obleganych tego typu imprez w całej Europie!

Stuttgart - miasto winnic

Jeśli chodzi o różnego rodzaju przysmaki, Stuttgart słynie przede wszystkim z produkcji wina, które w tym rejonie produkuje się już od początków XII wieku (a przynajmniej takie informacje podają źródła historyczne). Najsłynniejszą winnicą w rejonie jest Collegium Wirtemberg, którego winnych wyrobów koniecznie trzeba spróbować przybywając do Baden-Wurttemberg. Jeśli planujesz wizytę w tej okolicy podczas Festiwalu Wina, z pewnością będziesz mógł spróbować słynnych win z Collegium Wirtemberg, więc lepiej już zawczasu znajdź tanie bilety autokarowe do Stuttgartu, bo na ostatnią chwilę może ich zabraknąć. Stuttgarckie festiwale przyciągają naprawdę wielu turystów...
Będąc w Stuttgarcie czy w ogóle w Niemczech powinieneś spróbować również tradycyjnych klusek o zabawnej nazwie Spätzle, a na śniadanie zjeść najbardziej tradycyjną ze wszystkich niemieckich potraw - białą kiełbasę. Uwierz, że niemieckie kiełbaski smakują zupełnie inaczej...
Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w Niemczech, tuż po tym, jak zarezerwujesz tanie bilety autokarowe do Stuttgartu, koniecznie zrób research pośród najpopularniejszych niemieckich produktów spożywczych i... zastanów się, co za przysmaki przywieziesz stamtąd do domu!

Praktyczne informacje

W Stuttgarcie, podobnie jak w innych niemieckich miastach, wprowadzono tak zwane zielone strefy, których przekroczenie samochodem bez specjalnego pozwolenia skutkuje mandatem w wysokości 40 euro. Zielona strefa obejmuje ścisłe centrum miasta, a jej granice wyznaczone są przez specjalne znaki drogowe. Nie można do niej wjechać samochodem, ale motocyklem czy pojazdem trójkołowym już owszem. Jeżeli jesteśmy już w temacie ruchu drogowego, warto znać także kwoty mandatów za najczęstsze wykroczenia drogowe. Jak na polskie standardy, kwoty mandatów w Niemczech są dość wysokie, więc lepiej respektować przepisy. Za nieprawidłowe parkowanie policjant może ukarać cię kwotą od 40 do nawet 200 złotych, a za lekceważenie czerwonych świateł - od 360 do aż 1440 zł. Nie respektując czerwonego światła możesz także, poza sporym mandatem, zapłacić utratą auta - policjant może ci je skonfiskować. Przekraczając prędkość w terenie zabudowanym, licz się z możliwością otrzymania mandatu od 60 do nawet 3000 złotych! Jeśli jednak wybierasz tanie przejazdy autokarem do Stuttgartu, a nie wybierasz się tam samochodem, zapewne w mieście podróżować będziesz wygodnymi środkami komunikacji miejskiej i nie będziesz musiał się martwić.
Kupując tanie bilety do Stuttgartu i wybierając się tam powinieneś pamiętać również o tym, by zawsze mieć przy sobie gotówkę - w niemieckich sklepach i knajpach rzadko honorowane są płatności kartami Visa czy Mastercard, bo Niemcy mają swój własny system kart.

Ceny jak w Polsce?

Jak wiadomo, w Niemczech obowiązuje euro, lecz często ceny są porównywalne do tych w Polsce, przynajmniej jeżeli chodzi o podstawowe produkty spożywcze. Bukując więc tanie bilety na autokar do Stuttgartu, nie musisz przygotowywać się na jakieś wielkie wydatki. Jedynie za świeże owoce i warzywa, a także trunki w knajpach czy za obiady w restauracjach zapłacisz tam więcej, ale podstawowe produkty są dosyć tanie. Tak więc cena chleba zaczyna się w Stuttgarcie od 3 zł, a za bułkę zapłacisz ok. 90 groszy. Kostka masła to koszt ok. 5 zł, paczki ryżu - 4 zł, a litra mleka - ok. 3 zł. Za kilo pomidorów zapłacisz już jednak prawie 10 zł! Ceny wina za to zaczynają się od 20 złotych za butelkę, a kończą się nawet na... 2000 zł! Oczywiście, cena zależy od tego, co to za wino.
Zatem jeżeli planujesz wycieczkę do stolicy Baden-Wurttemberga, bez martwienia się o koszty życia tam możesz spokojnie kupić tanie bilety autobusowe do Stuttgardu.

Jak i czym dojechać? Gdzie znaleźć tanie bilety autokarowe do Stuttgartu?

Ponieważ Niemcy sąsiadują z Polską, znalezienie dogodnego tranportu nie nastręczy trudności. Komunikacja pomiędzy tymi krajami jest bardzo dobra, można więc znaleźć dobre bezpośrednie połączenie i tanie bilety autokarowe do Stuttgartu w jednym. Ponieważ na tej trasie jeździ wielu przewoźników, konkurencja między nimi jest dość spora, na czym korzystają klienci otrzymujący tanie bilety do Stuttgartu prawie zawsze, gdy zachce im się tam pojechać. A że jechać do stolicy Baden-Wurttemberga warto, to chyba jasne?

Przewozy auotkarowe Stuttgart